Diyanet Personeline kadro TBMM'de

Cumhurbaşkanlığına bağlı Diyanet İşleri Başkanlığının 2020 yılı bütçesi üzerinde Meclis'te konuşan MHP ve İYİ Parti'li Milletvekilleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nda “vekil imam” “sözleşmeli imam” ve benzeri tabirlerin kaldırılmasını ve bütün Diyanet personelinin kadrolu Diyanet personeli olmasını talep ettiler.

Diyanet Personeline kadro TBMM'de

MHP GRUBU ADINA MUSTAFA KALAYCI (Konya) –Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşları bütçeleri üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldım. Bu vesileyle yüksek heyetinizi ve ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimizi hürmetle selamlıyorum.

Yönetim sisteminin kalitesi kadar, sistemi işletecek olan insan gücü kalitesi de önemlidir. On Birinci Kalkınma Planı’nda da vurgulandığı gibi, ehliyet ve liyakat esaslı bir yaklaşımla, memleketimizin tüm nitelikli insan gücünden etkin ve verimli şekilde yararlanmasını mümkün kılan bir personel rejimi inşa edilmeli ve bu yönde uygulama sergilenmelidir. Kamuda ücret adaleti sağlanmalı, statü ve istihdam karmaşası giderilmeli, kamu çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunları çözüme kavuşturulmalı, ek gösterge çalışması hızla tamamlanarak adaletsizlikler giderilmelidir. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici vekil, fahri, ücretli ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması da son bulmalıdır.

MHP GRUBU ADINA YAŞAR YILDIRIM (Ankara) – Sayın Başkan, kıymetli milletvekilleri; Cumhurbaşkanlığına bağlı Diyanet İşleri Başkanlığının 2020 yılı bütçesi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz almış bulunuyorum.

Kıymetli milletvekilleri, bizim vakit de bitti, kusura bakmayın. Birçok şey de yarım kaldı. Yalnız, burada Diyanet İşleri Başkanlığında personel talepleri var. Vekil imamlar var, vekil imam diye bir şey olmaz; sözleşmeli personel var, öyle de bir şey olmaz. İmamın vekili, imamın aslı olmaz; imam imamdır. Yarım imam dinden, yarım doktor candan eder. Dolayısıyla, Diyanet İşlerinde “vekil imam” “sözleşmeli imam” ve benzeri imam tabirlerinin kullanılmasını kabul etmiyoruz ve bütün Diyanet personelinin kadrolu Diyanet personeli olmasını şuradan talep ediyoruz.

İYİ PARTİ GRUBU ADINA İBRAHİM HALİL ORAL (Ankara) – Sayın Başkan, değeli milletvekilleri; Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi üzerine İYİ PARTİ Grubu adına söz almış bulunuyorum. Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığı, çok daha iyi idare edilmelidir ve ona uygun da çalışmalıdır. Bu noktada Diyanet personeli içindeki adaletsizlikler de giderilmelidir. Sözleşmeli, geçici, kadrolu, fahri gibi pek çok kadro mevcuttur. Bunların çoğu aynı işi yapmakta ama farklı haklara sahip durumda bulunmaktadırlar. Kadroluyla aynı işi yapan sözleşmeliler, kadroya geçirilmelidir.

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YUVALARIMIZ DAĞILDI YETMEDİMİ ZULMÜNÜZ 8 ay önce

EY SAHTEMAKAM MEVKİYE KULKÖLE OLANLAR2 gün önce
Muhterem VEKİLİM SAYGI DEGER YETKİLİ BÜYÜKLERİM ALLAH rızası için BU MESAJİMI okuyup yetkili birimdeki SİZLERE bizLERE sahip çıkacak DERDİMİZE ORTAK OLACAK BİR KARDEŞLERİNİZ OLARAK. BU MESAJLARIMIZI YETKİLİ makamLARA iletmenizi Allah rızası için İSTİRHAM EDİYORUZ 81 il ilçe köy kasabalarda10 yıldır GÖREV YAPMIŞ VEKİL İMAMLAR VE MÜEZZİNLER OLARAK KADROYA VE 4 b sÖZLEŞMELİ OLAMADIĞIMIZİÇİN YILLARCA İMTİHANLARDAN GEÇİP YILLARCA VEKİL OLRAK GÖREV YAPTIMIZ HALDE SÖZLEŞMELİ OLARAK GÖREV YAPAMIYORYORUZ NETİCE OLARAK SIKINTIMIZ AİLE VE ÇOLUK ÇOCUK OLARAK PERİŞAN DURUMA DÜŞÜYORUZ Ü MAAŞIMIZ ASKERİ ÜCRET 4C Lİ SİGORTA YATIYOR AMA MAAŞ 4C MAAŞI DEĞİL ASKERİ ÜCRET ÜZERİNDEN VERİLİYOR YERİNE VEKİL OLARAK GÖREV YAPTIĞIMIZ KİŞİ KADROLU GÖREVİNE GERİ GELİNCE İŞİMİZE SON VERİLİYOR. AYNI GüN SÜRE BİLE VERİLMİYOR KAR KIŞ ORTASINDA ÇOLUK ÇOCUK OKUYAN AİLELER PARÇLANIYOR DAĞıLIYOR CARESİZ KALIYORUZ SAHİPSİZ BIRAKIYORUZ HİZMET ETTĞİMİZ CEMAATİN GÖZLERİ ÖNÜNDE

Avatar
HELAL OLSUN SYN YAŞAR YILDIRIM VEKİLİMİZ 8 ay önce

SYN VEKİLİM MHP ANKARA MİLLET VEKİLİMİZ YAŞAR YILDIRIM MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI İLETİYORUZ 81 İLÇE KÖY KASABALARDA TAŞRADA GÖREV YAPMİŞ GÖREVDE OLAN OLMAYAN GÖREVİ BİTEN BÜTÜN MADUR VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLER OLARAK ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ DEMEKKİ HELAL SÜR EMMİŞ HALKINA SAHİP ÇIKAN BİR YİĞİTLER VARMIŞ BİRİLERİ UTANSIN GÖRSÜN BİR KELİME BİLE ETMİYENLER MAKAM MEVKİDEKİLER UTANSIN AHIMIZ YERDE KALMIYACAK 2013 GECESİ ELİM
ZZDAN KESTİNİZ

Avatar
BUMAKAMLAR GELİPGEÇİÇİ EY YETKİLİLER 8 ay önce

MUHTEREM BAŞKANIM BEN VEKİL İMAM 9 YILLIK 3 TANE İL 4 TANE İLÇE DE AYRI YERLERDE GÖREV YAPMIŞ SES KIRAAT DERECE ALMİŞ MERKEZİ EZANDA GÖREV YAPMIŞ BİR 45 YAŞLARINDA 3 COCUK BABASI OLARAK SESLENİYORUM ACİZ BİR KUL OLARAK YUVAM DAGİLMİŞ ORDAN ORAYA HER YIL AYRI ŞEHİRLERDE GÖREV BİTTİGİNDE BOŞTA KALMIŞ BİR KARDEŞİNİZ OLARAK SİZE SEÇİMLER ÖNCESİ KAMUSEN GENEL MERKEZİNDE KONUŞMA İÇİN GELMİŞTİNİZ ORDA HERKES KADROLU BROKRAT BİRTEK GÖZÜ YAŞLI MADUR YARINI OLMAYAN ASKERİ ÜCRETLE 20 YILDIR HAYATA TUTUNMAYA ÇİRPINAN B

Avatar
RABBİMHERŞEYE KADİRSİN İNŞ 8 ay önce

SYIN VEKİLİM BİZİM YARINIMIZ YOK GÜNÜ BİRLİK YAŞİYORUZ BİZ DİYANETTE VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLİK YAPMIŞ BİR MİHRAB MİMBER HATİPLİGİNE GÖNÜL VERMİŞ EVLADLARINIZ 81 İL İLÇE LERDE KARDEŞLERİMİN SAYILARIMIZ 1500 KİŞİ KALDIK YAŞLARIMZ 40 45 BULMUŞ PİSİKOLOJİLERİMZ BİTMİŞ YUVALARIMZ DAGILMIŞ BOYNU ..KEN BAYANLAR KADROYA GEÇİRİLDİ GİZLİ PARALEL BİR EL BİZE MEZAR OLDU O GECE BUGÜNLERE KADAR İNTİHARI DÜŞÜNDÜM HRRŞEYİMİ KAYBETTİM YUVAM ÇOLUK ÇOCUGUM CAMİ ODALARINDA HAYATA TUTUNDUM SABRETTİM BOYNUMU BÜKTÜM GÖZ YAŞLARI İÇİNDE AGLADIM YALVARDIM RABBİME SON ÇAREM BİR YIL ÖNCE SİZE İLETTİM YAZILI SÖZLÜ KAMUSEN GENEL MERKEZİNDE YANINIZA GELDİM ÇIKIŞTA NE OLUR YARDIMCI OLCAGINIZI SÖYLEDİNİZ FAKAT DİYANET İŞLERİ BİKNIMIZ VE DİYANET BÜTÇESİNDE BİRTANE VEKİL BİZDEN BAHSETMEDİ SADECE YAŞAR YILDIRIM MHP Lİ MUSTAFA KALAYCI DÜN AKŞAM İMAMIN VEKİLİ OLMAZ TECRUBE SAHİBİ OLMUŞ 4 YIL 5 YIL DİYANETTE ÇALİŞMİŞ KİŞİLER V

Avatar
ÖLÜMLÜ DÜNYA DOYMADINIZMI MAKAMLARA 8 ay önce

45 YAŞINDAYIM HAKKIMIZI YEDİNİZ2 gün önce
Muhterem VEKİLİM SAYGI DEGER YETKİLİ BÜYÜKLERİM ALLAH rızası için BU MESAJİMI okuyup yetkili birimdeki SİZLERE bizLERE sahip çıkacak DERDİMİZE ORTAK OLACAK BİR KARDEŞLERİNİZ OLARAK. BU MESAJLARIMIZI YETKİLİ makamLARA iletmenizi Allah rızası için İSTİRHAM EDİYORUZ 81 il ilçe köy kasabalarda10 yıldır GÖREV YAPMIŞ VEKİL İMAMLAR VE MÜEZZİNLER OLARAK KADROYA VE 4 b sÖZLEŞMELİ OLAMADIĞIMIZİÇİN YILLARCA İMTİHANLARDAN GEÇİP YILLARCA VEKİL OLRAK GÖREV YAPTIMIZ HALDE SÖZLEŞMELİ OLARAK GÖREV YAPAMIYORYORUZ NETİCE OLARAK SIKINTIMIZ AİLE VE ÇOLUK ÇOCUK OLARAK PERİŞAN DURUMA DÜŞÜYORUZ Ü MAAŞIMIZ ASKERİ ÜCRET 4C Lİ SİGORTA YATIYOR AMA MAAŞ 4C MAAŞI DEĞİL ASKERİ ÜCRET ÜZERİNDEN VERİLİYOR YERİNE VEKİL OLARAK GÖREV YAPTIĞIMIZ KİŞİ KADROLU GÖREVİNE GERİ GELİNCE İŞİMİZE SON VERİLİYOR. AYNI GüN SÜRE BİLE VERİLMİYOR KAR KIŞ ORTASINDA ÇOLUK ÇOCUK OKUYAN AİLELER PARÇLANIYOR DAĞıLIYOR CARESİZ KALIYORUZ SAHİPSİZ BIRAKIYORUZ HİZMET ETTĞİMİZ CEMAATİN GÖZLERİ ÖNÜNDE MİHRAP

Avatar
Fahri ogretici 8 ay önce

9 senedir kpss dhbt ve mülakata girerek yaz kış çalıştım.Önlisans ve ikinci üniversite okuyorum .Taşıtında 1 gün çalışana kadro verildi bizler yıllardır çalıştık bir bizi kimse görmedi.Allah razı olsun vekillerimiz bizlere destek oldu .Bizler artık somut adımlar atılmasını bekliyoruz.Fahri vekiller kadro müjdesi bekliyoruz .

Avatar
Sözleşmeli 8 ay önce

4b li ayrımsız kadroya geçmelidir tüm süresizlerin sesini duyan yok mu feryada kulak verin lütfen

Avatar
Duam 8 ay önce

Yorulduk artık olsun.. 8 yılım oldu sınavlar mülakatlar bizi perisan etti 32 yadındayım 3 çocuğum var. Liyakatiyiz vekil Fahri kadro beklemekte.