24 Kasım'da tüm eğitim öğretim çalışanlarına (öğretmen ve personele) ikramiye ödensin

Kanun teklifi ile tüm eğitim öğretim çalışanlarının bir bütün olarak görülmesi ve eğitimin niteliğinin arttırılması için, fiilen bu görevlerde çalışanlara her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve 24 Kasım Öğretmenler gününde de ikramiye almaları amaçlanmaktadır. Kanun teklifi bu nedenle hazırlanmıştır.

24 Kasım'da tüm eğitim öğretim çalışanlarına (öğretmen ve personele) ikramiye ödensin

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ve gerekçesi ekte sunulmuştur.
Gereğini saygılarımla arz ederim.
İsmail KONCUK/ Adana Milletvekili

GENEL GEREKÇE Kanun teklifi ile tüm eğitim öğretim çalışanlarının bir bütün olarak görülmesi ve eğitimin niteliğinin arttırılması için, fiilen bu görevlerde çalışanlara her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve 24 Kasım Öğretmenler gününde de ikramiye almaları amaçlanmaktadır. Kanun teklifi bu nedenle hazırlanmıştır.

MADDE GEREKÇELERİ
MADDE 1-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun Ek Madde 32'ye bir fikra eklenerek Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim (lise ve dengi okullar) kurumlarının her kademesinde çalışan öğretmenler ve personele net bir maaş tutarında her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde ikramiye ödenir.
MADDE 2- Yürürlük maddesidir.
MADDE 3- Yürütme maddesidir.

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ
MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 32 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde ve ikinci fikrasındaki “ödenek” ibaresi “ikramiye"
şeklinde değiştirilmiştir.Hizmet sinifi ayrımı yapılmaksızın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan, tüm yönetici ve personele her öğretim yılında iki defa olmak üzere, öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde, net bir aylık tutarında ikramiye ödenir.**
MADDE 2 - Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 3 - Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.,

Kanun teklifi için TIKLAYINIZ

Kamubiz.com ÖZEL / ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adamın dibi 6 ay önce

Hayret, ilk defa öğretmenlerle birlikte diğer personel hayıflanmış. Baya bir ilerleme var, hep bana tep bana taktirinden vazgeçiliyor herhalde....
Tebrikler...

Avatar
657 6 ay önce

Öğretmen ve personel demiş. Cümlede anlatım bozukluğu var.