28-29 Ekim Resmi Tatilde Öğretmenlere (DYK) Destekleme ve Yetiştirme Kurs Ücreti Ödenecek mi?

28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle, öğretmenler tarafından yapılamayan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında (DYK) ek ders ödemesi yapılacak mı?

28-29 Ekim Resmi Tatilde Öğretmenlere (DYK) Destekleme ve Yetiştirme Kurs Ücreti Ödenecek mi?

28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle, öğretmenler tarafından yapılamayan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında (DYK) ek ders ödemesi yapılacak mı? 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 27/07/2007 tarihli ve 49720 sayılı yazısının 1. maddesindeki "1) İlgi Karar kapsamında ek ders ücretinden yararlanmakta olan Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı personeli, söz konusu değişikliğin yürürlüğe girdiği 21/07/2007 tarihinden itibaren milli bayramlar (Cumhuriyet Bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Zafer Bayramı) nedeniyle tatil edilen günlerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır.

Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın "Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller" başlıklı 16. maddesinin 1. fıkrası (b) bendindeki; "...milli bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar." hükümlerine istinaden Cumartesi günü öğleden sonra başlayan ve Pazar gece 24:00'da biten Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yapılamayan eğitim ve öğretim faaliyetleri (Egzersiz çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları, kulüp çalışmaları vs ) tatil nedeniyle yapılamayacağından bu eğitim ve öğretim faaliyetlerine ek ders ücreti ödenecektir.

Kamubiz.com ÖZEL HABER

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şenol AKBULUT 2 yıl önce

2018 - 2019 Destekleme ve Yetiştirme Kursu E-Klavuzunda konuya açıklık getirilmiş. Şu nedenle bayram günlerine gelen kurs ücretleri ödenmez : Klavuzun Genel Esaslar Bölümü Madde1.10 :
1.10. DYKların, örgün eğitim müfredatı kapsamında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel
Müdürlüğü resmî internet sayfasında yayımlanan kurslara ait örnek ders planları çerçevesinde
yürütülmesi esastır. Planı yayımlanmayan dersler için o derse giren öğretmen tarafından ders planı
oluşturulur. Resmi tatiller ile milli ve dini bayram tatillerinde kurs planlaması yapılmaz. Kurslara
ait iş takvimi çerçevesinde öğretmen tarafından düzenlenecek ders planları en geç kursların açıldığı
haftanın son iş gününe kadar kurs merkezi müdürlüğünce onaylanır.

Avatar
serdar 2 yıl önce

arkadaşlar şu nedenle ödenmez. siz resmi tatil olacağını bile bile o güne kurs koymamanız gerekiyor. o yüzden de mill eğitim bunu ödemez.

Avatar
AHMET 3 yıl önce

BİZİM BULUNDUĞUMUZ YERDE ÖDENMİYOR.ÖDENMELİ DEMEMİZE RAĞMEN TÜRKİYE GENELİNDE DE ÖDENDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ.BAKANLIĞIN AÇIKLAMA YAPMASI HER ŞEYİ ÇÖZECEKTİR. SİZLER DE HABERİ MANŞET YAPIP İLGİLİLERE ULAŞTIRABİLİRSENİZ SEVİNİRİZ.

Avatar
Hasan 3 yıl önce

Bizim bulunduğumuz yerde de ödenmiyor yazı yazdık ilçe mem e cevap olarak ödenmeyeceği şeklinde bir yazı geldi lütfen bakanlığa duyurun ilçe memler yazıyı ile dahi göndermiyor kendileri iş güzarlık yapıp bildigini okuyor

Misafir Avatar
serkan 2 yıl önce @Hasan

Hafta sonu yapılan yetiştirme kurslarının,aynı okulda açık lise sınavlarının olmasından dolayı yapılamaması durumunda ne olur acaba?

Beğenmedim! (0)
Avatar
Onur 2 yıl önce

Yani arkadaşlar yönetmelik var yönerge var okuyun ya yönergede kursu ek dersten ayrı tutuyor fiilen öğretmen yapmakta sorumludur yazıyor ayrıca yıllık planlarınızda da yok o gün kurs neyin kafasındasınız ya böyle cahil öğretmen tayfasını anlamıyorum