Açık lise ve ortaokul sınavlarında görevli salon başkanı ve gözetmen öğretmenlerin sınav ücreti

MEB tarafından yapılan merkezi sınavlarda görevli (bina sınav sorumlusu, salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen ) öğretmenlerin, 2018 yılında açık lise ve ortaokul sınavlarında görev alan alacağı sınav ücreti ne kadar?

Açık lise ve ortaokul sınavlarında görevli salon başkanı ve gözetmen öğretmenlerin sınav ücreti

MEB tarafından yapılan merkezi sınavlarda görevli (bina sınav sorumlusu, salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen ) öğretmenlerin, 2018 yılında açık lise ve ortaokul sınavlarında görev alan alacağı sınav ücreti ne kadar?

Ancak, 2016-2017 toplu sözleşmesinde, MEB tarafından yapılan merkezi sınavlarda görevli öğretmenlere, 2006/11350 sayılı Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar üzerinden değil
2012/2723 sayılı Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslar üzerinden ödeme yapılması kararlaştırılmıştır.

Madde 18- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 12. maddesinin beşinci fıkrasında sayılan sınavlardan hafta sonu tatillerinde yapılan merkezi sınavlarda fiilen görev yapanlara, 2006/11350
sayılı Karar uyarınca herhangi bir ek ders ücreti ödenmemek kaydıyla, 18/1/2012 tarihli ve 2012/2723 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sınav Ücretlerine İlişkin Usul
ve Esaslara göre sınav ücreti ödenir. Ücreti döner sermayeye yatırılmak suretiyle yapılan sınavlar için bu kapsamda yapılacak ödemeler döner sermaye bütçesinden karşılanır."

Aydın Bulunmaziz / Kamubiz.com ÖZEL HABER

(Sitemizden Alıntılanan Haberlerde Kaynak Gösterilmeden Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.