İlkokul Öğrencisine Sınıf Tekrarı Yaptırılabilir mi? İlkokul Öğrencisine Kaç Defa Sınıf Tekrarı Yaptırılabilir?

İlkokul öğrencisine sınıf tekrarı yaptırılabilir mi? Yaptırılabilirse ilkokul öğrencisine kaç defa sınıf tekrarı yaptırılabilir? MEB Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 31. maddesinin 1. fıkrasına göre, öğrenciye ilkokul öğrenimi süresince bir defa sınıf tekrarı yaptırılabilir.

İlkokul Öğrencisine Sınıf Tekrarı Yaptırılabilir mi? İlkokul Öğrencisine Kaç Defa Sınıf Tekrarı Yaptırılabilir?

İlkokul öğrencisine sınıf tekrarı yaptırılabilir mi? Yaptırılabilirse ilkokul öğrencisine kaç defa sınıf tekrarı yaptırılabilir? MEB Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 31. maddesinin 1. fıkrasına göre, öğrenciye ilkokul öğrenimi süresince bir defa sınıf tekrarı yaptırılabilir.

MEB Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 31. maddesinin 1. fıkrasında

MADDE 31 – (1)(Değişik:RG-25/6/2015-29397) İlkokullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaması esastır. Ancak; istenilen yeterlik düzeyine ulaşamamış ilkokul öğrencilerine, velinin yazılı talebi üzerine, ilkokul öğrenimi süresinde bir defaya mahsus olmak üzere sınıf tekrarı yaptırılabilir. Okula hiç devam etmeyen öğrenciler ve ilkokul haftalık ders çizelgesindeki tüm derslerden puanı girilmeyen öğrenciler ile bu Yönetmeliğin 27 nci maddesinin beşinci fıkrasında belirtilen mazeretler dışında okula en az bir dönem devam etmeyen öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılır denilmektedir.

Yönetmeliğin ilgili maddesinde paylaşıldığı üzere; öğrenciye ilkokul öğrenimi süresince bir defa sınıf tekrarı yaptırılabilir.
 

Salih HAZIR / Eğitimci YAZAR

Kamubiz.com ÖZEL HABER

(Sitemizden Alıntılanan Haberlerde Kaynak Gösterilmeden Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.