İşte Yeni Yönetmeliğe Göre İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Daire Başkanı Olma Şartları

Milli Eğitim Bakanlığından yöneticilerin görevde yükselme yönetmeliğinde değişiklik yapılacak. Genel Müdür Hamza Aydoğdu tarafından bunun bilgisi geçtiğimiz gün verildi. Milli Eğitim Bakanlığının uzun bir süredir yeni yönetmelik üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki günlerde yeni yönetmeliğin yayınlanmasının beklendiğini ifade edelim.

İşte Yeni Yönetmeliğe Göre İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Daire Başkanı Olma Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan görevde yükselme yönetmeliği değişikliği ile birlikte ilçe milli eğitim müdürü ve daire başkanı olma şartları da değişecek.

Bakanlık tarafından ilçe milli eğitim müdürü olma şartları şu şekilde belirlendi:

MADDE 23- (1) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosuna atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68. maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, yazılı veya yazılı ve sözlü sınavı kazanarak atanmış olmaları şartıyla; eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az 4 yıl, şube müdürü kadrosunda en az 2 yıl ya da bu fıkrada sayıları görev ve kadrolarda toplam 4 yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış ve öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak şartları aranır. 

Yukarıdaki maddeye göre İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak isteyenlerin önce adaylığını kaldırmış ve 4 yıl öğretmenlik görevinde bulunmuş olmaları gerekiyor. Öğretmenliğin ardından sınavla atanmış ve en az yine 4 yıl okul müdürlüğü yapmış ve yine 2 yıl şube müdürlüğü yapmış olma şartları getirildi.

İşte elde ettiğimiz bilgilere göre daire başkanlığına atamalarda aranan şartlar şunlar olacak: 

‘’Daire Başkanı kadrosuna atanacaklarda: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68. Maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az beş (5) yıl; Talim ve Terbiye Kurulu Uzmanı, eğitim uzmanı kadrolarında ayrı ayrı veya toplamda en az dört (4) yıl; Şube Müdürü dengi veya daha üst unvanlı kadrolarda ayrı ayrı veya toplamda en az üç (3) yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam beş (5) yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak şartları aranır.
tcmebhaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Müdür 5 ay önce

Zaten mevcut yönetmelikte ilçe müdürü olmak için 2 yıl şube müdürlüğü şartı var. Uygulanıyo mu?

Avatar
Muallim 5 ay önce

Keşke şube müdürü olmak için müdürlük,ilçe müdürlüğü için şube müdürlüğü şartı olsa idi. Ve ilçe müdürlüğü de sınav ile olsa idi. Böylece siyaset biraz daha az etki ederdi görevde yükselmede.

Avatar
Murat 5 ay önce

bu haberin doğruluğu var mı?

Avatar
murat 4 ay önce

YENİ YÖNETMELİK NE ZAMAN ÇIKACAK?HABER YAPABİLİRMİSİNİZ?KAÇ GÜN OLDU RESMİ GAZETEYE GÖNDERİLDİ DENMİŞTİ?

Avatar
4 YIL ÇOK 5 ay önce

ÇOK

Avatar
Yasin 5 ay önce

http://www.bolgehaber.com.tr/o-habere-tepki-ustune-tepki/

Kocaeli genelinde bir milli eğitim müdürünün evrakta sahtecilik başta olmak üzere çok sayıda sabıkası olmasına rağmen uzun süredir görevde tutulduğu belirtildi. Bazı bölgelerde ise bir sendika üzerinden müdür atamalarının ve partizanlık yapılmasının herkesi gereğinden fazla rahatsız ettiği öğrenildi.
Kısa bir süre önce Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu görevden alınarak yerine Darıcadan Cafer Tayyar Mert getirilmişti. Bugüne kadar bölgesinde sorunlu olan bazı diğer ilçe milli eğitim müdürlerinin de yerlerine yapılacak görevlendirmelerle görevlerinden ayrılışlarının kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu konuda her ne kadar bir sendika başkanının istediği kişilerin müdür olması için uğraşsa da Gölcükte Bakanlığın ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün istekleri doğrultusunda görevlendirmelerin gerçekleştirildiği konuşuluyor.
http://www.gazeteulus.com/bu-muduru-kim-gorevde-tutuyor.html

Avatar
Fatih 5 ay önce

Bizim şube müdürü var bir gün bile idarecilik yapmamış, 4 yıllık öğretmen..İnamcımız gün gün eriyor yazık olan bu memlekete oluyor ve bunu herkes biliyor