Koronavirüs nedeniyle okul yöneticilere verilen idari izin kaldırıldı mı?

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ , il müdürlüklerine Pictes kapsamında görev yapan okullar ve personelleriyle ilgili bir genelge gönderdi . Genelge Bakan Ziya SELÇUK’un yayınladığı genelgeye aykırı ve çelişiyor .

Koronavirüs nedeniyle okul yöneticilere verilen idari izin kaldırıldı mı?

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ , 81 il Valiliğine Bakan Ziya SELÇUK’un gönderdiği genelgeyi ilgi tutarak idari izin konusunda bir genelge gönderdi .

Reha DENEMEÇ’in imzasıyla illere gönderilen bu genelgede Bakan Ziya SELÇUK’un İdari izin genelgesi ilgi tutulsa da, Bakan Ziya SELÇUK’un illere gönderdiği genelge ile çelişen , hatalı bir genelge gönderildi .

Bakan Ziya SELÇUK imzasıyla 81 il Valiliğine gönderilen 13.03.2020 tarihli genelgede ;

“ Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edilmiş; bu eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere idari izin verilmiştir “ denilmektedir .

İşte o genelge 


Bakan Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen genelgede öğretmen ve yöneticilere izin verilirken , Reha Denemeç bu genelgeyi ilgi tutarak idari personelin idari izinlerini kaldırmıştır.

Reha DENEMEÇ imzasıyla illere gönderilen genelge de ; “ Okullarda , okul yöneticilerinin görevlerine devam edecek olmaları sebebiyle , Pictes kapsamında çalışan temizlik ve silahsız güvenlik görevlileri gerekli çalışmaları yapmak üzere görevlerine devam edecektir “

Bakan Ziya SELÇUK’un idari personele ( yöneticilere) verdiği izni , Reha DENEMEÇ illere gönderdiği genelge ile iptal mi etmiştir ?

Reha DENEMEÇ , büyük ihtimalle Bakan Ziya SELÇUK’un illere gönderdiği idari izin genelgesini okumamış , Picteste görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı ile uzaktan yakından alakası olmayan, eğitimci olmayan bir kişinin çala kalem yazdığı genelgeye imza atıp illere göndermiştir .

İşte o genelge

Sonuç olarak ; Reha DENEMEÇ’in illere gönderdiği genelge , Bakan Ziya SELÇUK’un genelgesi ile çelişmektedir .

Bu durumda geçerli olan Bakan Ziya SELÇUK’un genelgesidir .

Bakan’ın gönderdiği genelgeyi , Bakan Yardımcısı veya genel müdür aykırı bir genelge ile kadük bırakamaz .

Milli Eğitim Bakanlığında son söz Bakan Ziya SELÇUK’un olduğuna göre , geçerli olan genelgede Bakan’ın gönderdiği genelgedir .

Bu genelgeye göre de okullarda görev yapan yöneticiler de idari izinli sayılacaktır .

kamudanhaber.net

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdullah TAŞÇI 2 hafta önce

İDARECİLERE VE ÖĞRETMENLERİN EK DERSLERİ KALDIRILMALIDIR. EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI HAREKET EDİLMEMELİDİR. ÖĞRETMEN DIŞINDAKİ PERSONELİN HAKLARI YOK SAYILIYORSA EK DERSLERDE KALDIRILMALI.

Avatar
Misafir 2 hafta önce

MEB SADECE ÖĞRETMEN VE İDARECİLERİ DÜŞÜNÜYOR MEBİ AYAKTA TUTAN PERSONELLERİNİ ŞEF VHKİ MEMUR HİZMETLİ ŞOFÖRLERİ DÜŞÜNMÜYOR HEP ÜVEY EVLAT GÖRÜYOR YAZIK

Avatar
Erkan 2 hafta önce

İdari izin ne demektir?

Avatar
Süreyya 2 hafta önce

MEB sadece müdür veöğretmenden ibaret bir kurummu acaba

Avatar
ahmet 1 hafta önce

okul mdr yrd okula gidiyoruz sırayla

Avatar
Recai 2 hafta önce

Meb Müdür müdür yardımcısı ve öğretmene hem izin versin hemde maaş ve ücret neden Şef, memur, hizmetliyi düşünmez okulları ayakya tutan memur ve hizmetlilerdir yok hükmünde sayılması doğru değildir. bizlerde mesai parası istiyoruz izin değil zaten yıllık izinlerimizi bile kullanamıyoruz. idareciler yüzünden sendika üyeliği ve yıllık izinler E DEVLET ÜZERİNDEN YAPILSIN. İDARECİNİN İKİ DUDAĞININ ARASINA BIRAKILMASIN.

Avatar
muallim 2 hafta önce

Büyük harfle yazı yazan arkadaşlar, lütfen küçülmeyin!

Avatar
Uğur 1 hafta önce

Yazik