Malatya EBS'den İl Milli Eğitim Müdürüne Tepki

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 no’lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez: Dostlar, kamuoyu ve yapılan usulsüzlüklerden mağdur olan eğitim çalışanları Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazılan yazılarımıza verilen cevapları veya gerekli düzeltmelerin yapılıp yapılmadığını haklı olarak merak etmektedir.

Malatya EBS'den İl Milli Eğitim Müdürüne Tepki

Amaç ne bağcı dövmek, Ne de kimseyi hakkından mahrum etmek...

Derdimiz kişisel menfaatler değil, kurumsal kültüre katkı oluşturup adalete katkı sağlamak ve de herkesin bundan böyle kendi işini doğru bir şekilde yapması için baskı unsuru olmaktır.

Dostlar, kamuoyu ve yapılan usulsüzlüklerden mağdur olan eğitim çalışanları Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazılan yazılarımıza verilen cevapları veya gerekli düzeltmelerin yapılıp yapılmadığını haklı olarak merak etmektedir.

1.Yazı, yani beslenme dostu projesi ile ilgili madem 3 İsim istediniz, ilgili kurumdaki ayrıştırmayı telafi etmenin tek yolu 3 isme de başarı belgesi vermektir diye düşünüyoruz. Henüz yazımıza cevap verilmemiştir.

2.Yazımız Yılın Öğretmeni seçimi ile ilgili idi.Mesuliyet sahiplerinin bu yazımızdan sonraki toparlanma gayretleri de tamamen komediye dönüştü.

Usülsüz bir şekilde komisyonun 4.tespit ettiği kişiyi Kurum Amiri Bakanlığa bir ay önce 1.diye bildirmiştir. Yazımızdan sonra güya telafi etmek için ilk üç arkadaşımız telefon ile aranmaya başlanmıştır.

1.olan öğretmenimiz mazereti gereği gitmek istemediğini bildirir ve Bakanlığa yazılan usulsüz yazıdan 1 ay sonra, bizim yazımızdan 1 gün sonra kendisinden gitmeyeceğine dair dilekçe alınır.

2.Olan meslektaşımız aranır ve görüşü alınır, gitmek isteyince iki kişiyi yani 2.ve 4..yü gönderirler.

3 meslektaşımızı aranmamış biliyoruz.

Kısacası Ankara'da 81 ilden 81 değil 82 Ögretmen arkadaşımız bulunmaktadır.

Usülsüz gönderilen 4.olan arkadaşımız(ki o arkadaşımızın hiç bir suçu, vebali yoktur) resmi yazı ile orda iken 2.olup gönderilen meslektaşımız gayri resmi gönderilerek güya büyük yanlışın üstü kapatılmaya çalışılmıştır.

Geçmiş yıllarda da bir çok usulsüzlüğün yaşanmış olduğu söylentileri doğru muydu diye aklımıza gelmiyor değil. Bakanlığın bu duruma el atıp, bir an önce sorumlulara gereken hesabı sormasını bekliyoruz.

Hüseyin Söylemez

NOT: Konuya ilişkin olarak Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce sitemize açıklama gönderilmesi durumunda yayınlanacaktır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 7 ay önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın

Avatar
Malatyalı 7 ay önce

Sayın başkanım keke ali'nin yaptığı tek usulsüzlük bumu usulsüz atamalar, usulsüz görevlendirmeler ve özel öğretim kurumları bunları da yazın belki devlet büyüklerimiz belki bu defa görmek isterler.

Avatar
Cemil ATAŞ 7 ay önce

Rehber öğretmen görevlendirilmelerinde sorun çıkmadı mı?
Bakan Bey Malatya ya geld, kahvaltı da çalışma arkadaşları diyerekten Ar Ge birimi davet edildi ilçe müdürleri, müdür yardımcıları ve şube müdürleri bilgilendirilmedi. Bunlar neden gündeme gelmiyor.
Evet ben yaptım oldu.
hangi il yöneticisi veya ilçe yöneticisi insiyatif kullanabiliyor.

Avatar
İbrahim 7 ay önce

Değerli vekillerim şu DATLI'YA sahip çıkmaktan vazgeçin ve Malatya eğitim camiasını şu egosu yüksek adamdan kurtarın Allah rızası için Malatya'ya bir faydanız dokunsun bu adamın usulsüzlükleri yeter artık ya vAllahi eğitim camiası mutsuz yeter inanın sizede zararı var görün lütfen görün

Avatar
İl içi sıralar en az 10 defa çalıştırılsın 7 ay önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın

Avatar
maalesef gerçek bu 6 ay önce

Yereldeki diktatörlerin zalimliklerinin usulsüzlüklerinin uslüpsüzlüklerinin keyfi uygulamaları ve ben kralımcılıklarının genele nasıl yansıdığını ve bunun bedellerini göremeyen hükümet genel şecimde ali tatlı gibi zalim diktatör amirler müdürler yüzünden daha da ne kadar kan kaybı yaşayacağını hala oturup hesap edemiyorlar mı... malatyada il ve ilçe milli eğitimlere neşter vurulmadıkça hem eğitim camiası daha da küsecek, hem de bu tablo genel şeçimlere çok olumsuz şekilde yansıyacaktır...