MEB'den Eğitim Kurumu Yöneticilik Başvuruları Reddedilenler İçin Önemli Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği yazı ile, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına başvuru süresi içerisinde yapmaması nedeniyle başvurusu reddedilen adayların ve başvurusu sehven onaylanmayan yönetici adaylarının başvurularının 9-13 Haziran tarihleri arasında onaylanmasına imkan sağlanacağını bildirdi.

MEB'den Eğitim Kurumu Yöneticilik Başvuruları Reddedilenler İçin Önemli Duyuru

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

 

Konu    : Eğitim kurumu yöneticileri 

DAĞITIM YERLERİNE


İlgi:    a) 22/04/2017 tarih ve 300406 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına  Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği,
         b) Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu.
         c) Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 15/05/2017 tarihli ve 41289672-719-E.6970717 sayılı yazısı.

Eğitim kurumu yöneticiliklerine ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre yapılacak görevlendirmelere ilişkin açıklamaların yer aldığı ilgi (b) Kılavuz eki takvimde 1 Hazıran-7 Haziran tarihleri arasında yönetici adaylarının Ek-1 değerlendirmeye itirazları, 9-13 Haziran tarihleri arasında da itirazların değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması öngörülmüştür.

Bu itibarla, itiraz süresi içerisinde itiraz edenlerden, itirazı geçerli görülenler bakımından gerekli düzeltmelerin yapılabilmesi için takvimde öngörülen 9-13 Haziran tarihleri arasında ilgili ekranın tüm valiliklere açılması gerekmektedir.

Bu süreçte, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için ilgi (b) Kılavuz eki takvimde belirtilen tarihler arasında başvuruda bulunmayan ancak, ilgi (c) yazı uyarınca görev süresi iki yıla düşürülenlerle birlikte başvuruda bulunmaları nedeniyle, başvuruları ilçe ve il onayı aşamasında reddedilenlerin, boş kadronun üç katı aday bulunamadığı dikkate alınarak başvurularının onaylanması ayrıca varsa usulüne uygun bir şekilde başvuruda bulunup  uygun görülmesine karşın valiliklerce başvurusu  sehven onaylanamamış olan yönetici adaylarının da mağdur edilmemeleri bakımından başvurularının bu tarihler arasında onaylanmasına imkan sağlanması hususunda gereğini arz ve rica ederim.   


Hamza AYDOĞDU
Bakan a.
Genel Müdür

Kamubiz.com ÖZEL

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.