MEB Yönetici Adaylarından Yönetmelikte Düzenleme Talebi

Yöneci görevlendirme takviminde Sözlü sınavlar 06-14 temmuz tarihinde yapılacaktır. Sözlü sınavlarda alınan puanlar sadece sınavın yapıldığı il içinde geçerli olduğundan başka şehirlere tayin isteyen idareci adayı öğretmenler mağdur olacaktır. Bu arkadaşlarımız mağdur olmadan yönetmeliğe “Alınan sözlü puanlar bütün illerde geçerlidir “ notu eklense herkes mesut olacaktır.

MEB Yönetici Adaylarından Yönetmelikte Düzenleme Talebi

2020 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı İlk Defa Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde Düzenleme Yapılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı her sene öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerini Mayıs ayında, iller arası yer değiştirme işlemlerini de Haziran ayında yapmaktaydı. Bu sene il içi atama takvimini Temmuz ayının sonuna, il dışı atama takvimini de Ağustos başına kaydırmıştır. İlk defa yönetici olmak isteyen binlerce yönetici adayı arkadaşlar bu takvime göre il dışı yer değiştirmeye başvuracağından ilk defa yönetici görevlendirme takvimine göre mağdur olmaktadır. Yöneci görevlendirme takviminde Sözlü sınavlar 06-14 temmuz tarihinde yapılacaktır. Sözlü sınavlarda alınan puanlar sadece sınavın yapıldığı il içinde geçerli olduğundan başka şehirlere tayin isteyen idareci adayı öğretmenler mağdur olacaktır. Bu arkadaşlarımız mağdur olmadan yönetmeliğe “Alınan sözlü puanlar bütün illerde geçerlidir “ notu eklense herkes mesut olacaktır. Haftalardır yüzlerce yönetici adayı #ekysmağdurları etiketiyle sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışmaktaydı.

ZORUNLULUK OLUŞTU

2020 yılı ilk defa yönetici görevlendirme takvimi Nisan ayında açıklandı. iller arası yer değiştirme takvimi ise mayıs ayında açıklandığından takvimler birbiriyle uyuşmamaktadır. 5 Mart 2020 tarihinde uygulanan 2020 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına koronovirüsüne rağmen özveriyle katılan 50 bin genç dinamik ve bilgili öğretmen arkadaşımızın takvim yüzünden mağdur edilmemesi gereklidir. Yazılı puanlar bütün illerde geçerli olması ve Sözlü sınavların geçerli olmaması bir çelişkidir. Sizlerde bu durumdaki idealist yönetici adaylarını mağdur olmasını istemezsiniz. Sizlerden istedikleri sadece Sözlü sınavlarda alınan puanların bütün illerde geçerli olmasıdır.Bu düzenlemeyi yapacağınızdan umutluyuz.

DÜZENLEME BEKLENMEKTEDİR

1)Mevcut durum ;İlk defa yönetici görevlendirmelerde Alınan sözlü puanlar alınan puanın alındığı ilde geçerlidir. Yapılacak düzenleme ; Alınan sözlü puanlar bütün illerde geçerlidir şeklinde düzenlenmelidir.

2)Mevcut durum ; Yöneticilik görevlerinden, aile birliği, can güvenliği, sağlık durumu mazeretlerine bağlı yer değiştirenler, üst yöneticilik görevine görevlendirilenler ve 33 üncü maddenin dördüncü ve beşinci fıkraları ile 36 ncı maddenin ikinci fıkrasına göre öğretmenliğe atananlar hariç olmak üzere, dört yıllık görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle istekleri üzerine ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla aradan bir yıl geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamaz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EKYS MAĞDURU 1 ay önce

Durumumuza dikkat çektiğiniz için teşekkür ederiz.

Avatar
Merve 1 ay önce

15 Martta maskemiz dahi çıkarttırılarak sınava girebildik. Takvimin atamalara yetişmeyeceği söylenseydi o riski göze alıp girmezdik! Yetkililerin düzenleme yapması getekmektedir. Aksi halde kazanılmış hakkımızı kullanamayacağız

Avatar
Rahim 1 ay önce

İl dışı yer değişikliği yapacak yöneticilerin gittikleri yerde yönetici olabilmesi için gayretlerinize müteşekkiriz.