Öğretmenlere ikramiye ve ek gösterge hakkında soru önergesi

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlere her yılın 24 Kasım tarihinde, bir maaş 'Öğretmenler Günü İkramiyesi' ödenmesi ve Ek Göstergelerinin yükseltilmesi konusunda soru önergesi verildi.

Öğretmenlere ikramiye ve ek gösterge hakkında soru önergesi

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlere her yılın 24 Kasım tarihinde, bir maaş 'Öğretmenler Günü İkramiyesi' ödenmesi ve Ek Göstergelerinin yükseltilmesi konusunda soru önergesi verildi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.
Vecdi Gündoğdu/Kırklareli Milletvekili

Eğitim sistemi içerisindeki temel sorunlarını çözen ülkeler; kültür, sanat, bilim, teknoloji, ve ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiştir.

Akıl ve bilimden uzaklaşarak, çağdaş eğitim modellerini yaşama geçiremeyen toplumlar ise bağımsızlık, özgürlük ve ekonomik mücadelelerinde her zaman geride kalmaya mahkûmdurlar.

Kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir. Eğitim ve öğretimin temel taşı ise gelecek nesilleri emanet ettiğimiz eğitim emekçilerimiz, öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimiz; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir.

Çağdaş medeniyet düzeyine ulaşmanın, refah düzeyi yüksek, mutlu ve özgür bireylerin yaşadığı bir toplum yaratmanın yolu, öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirmek, kaliteli öğretmen yetiştirilmesi için her türlü ortam ve imkânı sağlamaktır.

Bu doğrultuda;

1-Eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlerimizin ekonomik olarak rahatlamalarını sağlamak, mesleğin saygınlığını artırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek için öğretim hizmetleri sınıfına dahil olup ve fiili olarak öğretmenlik mesleğini yapanlara, her yılın 24 Kasım tarihinde, o yılın kasım ayı maaşı oranında öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için çalışmanız var mıdır?

2- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ek bir madde eklenerek eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında hizmet eden öğretmenlerimizin Ek Göstergelerinin yükseltilmesi konusunda çalışmalarınız var mıdır, varsa neler yapılmaktadır, yoksa neden böyle bir çalışma yapılmıyor?

3-Öğretmenlerimizin yaşam standartlarını yükseltmek ve toplumda saygınlığını artırmak ve özgür bir şekilde modern çalışma ortamlarında hizmet etmesini sağlayacak neler yapacaksınız?

Kamubiz.com Özel Haber/Ankara

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asd 3 yıl önce

boş geçin kardeşim.bu bir hayal hükümet sıcak bakmıyor ki.

Avatar
TÜLAY 3 yıl önce

ÖĞRETMENLERİ BİRGÜN BİR IŞIKTIR, BİR ÇİÇEKTİR DİYİP DEVLET ERKANINDAN 2 3 ADAM GÖNDERİP KARANFİL VEREREK KANDIRAMAZSINIZ, ÖĞRETMENE HERZAMAN DEĞERLİ VERİLMELİDİR, MÜHENDİSLER BETONLARI YIKARLAR, HAKİMLER DAVALARI, EKONOMİSTLER PARAYI BATIRIRLAR, AMA EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKTÜMÜ BÜTÜN TOPLUM ÇÖKER, O BAKIMDAN EĞİTİME VE EĞİTİMCİ İYİ DİNLENMELİ, KULAK VERİLMELİ BEN BİR EĞİTİMCİ OLARAK DİYORUM Kİ EĞİTİMCİNİN HAKKI OKUL TEMİZLİK ÇALIŞANIN MAAŞIYLA AYNI OLURSA NE SAYGINLIĞI, NE AKADEMİSYENLİĞİ, NE DÜZENİ BEKLERSİNİZ, VELİ İLE ÖĞRETMEN HERKES GEÇİM DERDİNDE, ÖĞRETMENLERİN BU EKONOMİK DURUMLARINI AŞTIRMALI SİSTEM EN AZ 6 MİLYAR OLMALI, SOSYAL AKTİVİTE, KİTAP GAZETE ÖĞRETMEN OKUMAZ MI SOSYAL HAYATA SIRA GETİREMEMELERİ NE DEMEK, ÖNCE FİZİKSEL İHTİYAÇLARINI DAHİ KARŞILAYAMIYORKEN, %70'İ BANKAYA BORÇLU %30 U İKİNCİ BİR İŞ YAPIYOR NE ACI ÖĞRETMEN GÜNÜNDE DE BİR İKRAMİYE DİĞER GÜNLERDE RUTİN OLMALI. TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR OKUYAN DÜŞÜNEN BEYİNLERE SELAM OLSUN