Öğretmenlerin 22-30 Haziran 2020 Dönemi Mesleki Çalışma Programı ve Seminer Konuları Açıklandı

Öğretmenler 22-30 Haziran 2020 tarihleri arasında okullarda olacak ve mesleki çalışma programına katılacak. 2020 Haziran eğitim ayı mesleki çalışma programı ve seminer konuları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, öğretmenlerin 2020 haziran dönemine ait mesleki çalışma programını tüm eğitim kurumlarına ve okullara gönderdi. Buna göre öğretmenler bulundukları ilde de mesleki çalışma programına katılabilecek.

Öğretmenlerin 22-30 Haziran 2020 Dönemi Mesleki Çalışma Programı ve Seminer Konuları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 05.06.2020 tarih ve 7526711 sayılı yazılarıyla Haziran 2020 Mesleki Çalışma Programının detaylarını açıkladı.

Covid-19 salgınının kontrol altına alınması ve halk sağlığının korunması amacıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından alınması gereken tedbirler belirlenmiş; bu çerçevede Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmiş ve uzaktan eğitim süresi 19 Haziran 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecinde; Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 38 inci, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 87 ve 88 inci, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinin 52 nci maddeleri doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin 22-30 Haziran 2020 tarihleri arasında yapacakları mesleki çalışmalar, aşağıda yer alan hususlar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda;

1-Öğretmenler mesleki çalışmalarını kendi okul/kurumlarında yapacaklardır. Ancak salgın nedeniyle idari izinli olduğu dönemde görev yaptığı ilden ayrılanlar bulundukları il/ilçelerdeki okul/kurumlarda mesleki çalışmalarını yapabileceklerdir.

2-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak olan öğretmenlerin öncelikle görevli bulundukları okul/kurum müdürlüklerini yazılı olarak (bilişim kanalları üzerinden) bilgilendirmek kaydıyla https://mebbis.meb.gov.tr adresi başvuru modülü üzerinden bulundukları yerin il/ilçe ve mesleki çalışma yapmak istedikleri okul/kurum müdürlüklerini tercih edeceklerdir.

3-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak öğretmenlerin çalışma bitiminde çalışmalara katıldıklarını gösteren ilgili okul/kurum müdürlüklerinden alınacak yazı ile birlikte hazırladıkları raporları görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

4-İdari izinli olan personel mesleki çalışma süresince de idari izinli sayılacaktır.

"MEB, idari personelin göreve başlamasını istedi" haberimizde yer alan Personel Genel Müdürlüğünün 01.06.2020 tarihli ve 7259041 sayılı yazısında yer alan personel idari izinlidir.

5-Mesleki çalışmalar, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince Ek-1 Mesleki Çalışma Programı çerçevesinde mahalli ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılarak yürütülecektir.

Mesleki Çalışma Programı için TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer 1 ay önce

Öğretmenlerin seminer programı açıklandı.Bütün öğretmenler okullarında seminere katılacak.Bunun sıkıntıları olabilir.Çünkü bir çok öğretmen gidiş geliş yapıyor yani ilden ilçeye,kasaba ve köylere veya ilçeden kasaba ve köylere gibi bunu yaparkende servis özel otomobilleriyle toplu olarak gidiyorlar.

Avatar
Ömer 1 ay önce

Öğretmenlerin seminer çalışma programı açıklandı. Tüm öğretmenler okullarda seminer çalışması yapacak bence bu kararın bir takım sıkıntıları olabilir. Çünkü bir çok öğretmen gidiş geliş yapıyor yani ilden ilçelere, kasaba ve köylere veya ilçeden köy ve kasabalar gibi öğretmen arkadaşlar bunu yaparken de otomobil ve servisleri topluca kullanıyorlar. Bu durumda Allah korusun virüsü taşıyabilirler. Oysa 19 Haziran itibari ile öğretmenlere de öğrenciler gibi tatil kararı alınabilirdi. Ve ayrıca bir öğretmen olarak ifade ediyorum ek ders ödemesi yapılmadan azda olsa bütçeye de katkı sağlanmış olurdu.Not: Kurul toplantılarının da iptal edilmesi gerekir. Çünkü çok sayıda öğretmen (Örneğin 80-90 ve100 öğretmenden ) okullarda aynı ortamda ve bir arada toplantı yapmak zorunda. Bu düşüncemi sizlerle paylaşmak istedim

Avatar
ilhan 4 hafta önce

3 aydır alınan yol boşa gider se? Ne olacak? Öğretmenler odasında hem de hergün yüz yüze yapılan çalışmalar ve toplantılar sonrasında pandemi tekrar artarsa ne olacak? Bunun vebali ne olacak? Hayır hayır başka çözüm yolları bulunmalıdır. Büyüklerimiz karar alırken daha akıllı olmalı ve sorumluluk duymalıdır

Avatar
Teacher 4 hafta önce

Seminer dönemi büyük zorluklar olacaktir şu şartlarda.çocuklarımıza bakacak kimsemiz yok
Okullar kalabalık olacak
Daha tedbirli davranılmali
Online olmalı.

Avatar
Osman 3 hafta önce

Semimerler iptal edilmeli ve ek ders ödemesi yapılmamalıdır. Bu nasıl bir mantık anlamadım onca alınan önlem heba mı olacak...