Spor Lisesi Müdürlerinden Bakan Ziya Selçuk'a teşekkür mektubu

Çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişiminde sporun ne kadar önemli olduğunu dile getirmeniz ve spora verdiğiniz değer bizleri bir hayli mutlu etmektedir. Bu düşünceyle birlikte bırakın spor salonunu, kendine ait okulu dahi olmayan, spor tesisi anlamında birçok eksiği bulunan spor liselerinin eksiklerini tamamlamak ve spor liselerini daha nitelikli hale getirmek için yaptığınız çalışmalardan müteşekkiriz.

Spor Lisesi Müdürlerinden Bakan Ziya Selçuk'a teşekkür mektubu

Çok sevdiğimiz Hocamız, Değerli Bakanımız, Bir milletin, eğitimle birlikte daha da büyüyeceğinin ve gelişeceğinin farkında olarak ülkemizi daha nitelikli bir eğitim kalitesine ulaştırmak için gece gündüz demeden çalıştığınızı görmekteyiz. Ülkemizin eğitim geleceği için yüreğimize umut aşılayan ve çalışma azmimizi daha da artıran “Ziya Hocanın size selamı var.” şeklinde bizlere ulaştırılan selamınız için de size çok teşekkür ederiz. Uzun zamandır hissedemediğimiz “Bizim için çok değerlisiniz.” mesajı içinde size ayrıca teşekkür ederiz. Sizin göreve gelmenizle birlikte mesleğimize olan aşkımız ve çalışma azmimiz daha da arttı.

Biz pek de önemsenmeyen fakat bir ülke için en önemli alanlardan biri olan spor alanında ülkeye nitelikli sporcu ve spor adamı kazandırma amacıyla kurulan Spor Liselerinin Müdürleriyiz. Bütün fiziksel ve maddi yokluklarımıza rağmen savaş kazanan bir komutan edasında okullarımızın kalitesini artırmak ve ülkemize spor alanında nitelikli insanlar yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kendimize değer kelimesi içerisinden er’i düstur edinerek, gelecekte ülke sporunun temelini oluşturacak karakterli spor adamları yetiştirmek için mücadele vermekteyiz. Sizin çalışma azminiz ve eğitime bakış açınız bizim en büyük rol modelimizdir.

Çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişiminde sporun ne kadar önemli olduğunu dile getirmeniz ve spora verdiğiniz değer bizleri bir hayli mutlu etmektedir. Bu düşünceyle birlikte bırakın spor salonunu, kendine ait okulu dahi olmayan, spor tesisi anlamında birçok eksiği bulunan spor liselerinin eksiklerini tamamlamak ve spor liselerini daha nitelikli hale getirmek için yaptığınız çalışmalardan müteşekkiriz. Unutulmaya yüz tutan, spor liselerinin sizinle birlikte tekrardan hatırlanması ve spor liselerinin sorunlarını çözmek için görevlendirdiğiniz, spor alanının içinden gelen, olaylara bizim gibi bakma yetisine sahip Değerli Hocamız Bahar GÜLER içinde size çok teşekkür ederiz. Bahar Hocayla birlikte okullarımıza bahar havası değil, baharın ta kendisini getirdiniz. Aslında Bahar Hoca vasıtasıyla bir ülkenin spor alanın da temelini oluşturacak olan liselerimizin, geleceği hakkında ne büyük hayaller kurduğunuzu da ilettiniz bizlere…

Kurduğunuz hayallerle, spor liselerinin geleceği daha sağlam kurgulanacak ve topluma sağlayacakları fayda Bahar Hanımın da katkılarıyla daha da artacaktır. Bahar Hanım gibi yıllarca spor alanında akademik çalışmalar yapmış, sorunların merkezinde bulunarak birçok proje üretmiş birinin aramıza katılması bizi fazlasıyla güçlendirmiştir. Bahar Hanım, spor liselerine yakışır bir şekilde bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle, işini ne kadar özenle ve çözüm odaklı yaptığını bizlere hissettirmektedir. Bütün naifliğiyle sorunlarımızı dinlemesi ve bu sorunları kendine bizim gibi dert edinmesi de ne kadar doğru bir tercih olduğunu bizlere göstermiştir. Bir annenin sabah uçağa binip, ülkenin herhangi bir yerinde ki bir spor lisesini ziyaret ederek sorunlarını dinlemesi ve çözüm araması, akşamda uçağa binip tekrar geri dönmesi, sorunların çözümünde ne kadar kararlı olduğunu göstermektedir. Bizim gibi spor liselerinin sorunlarını dert edinen insanlarla çalışmak, çalışma azmimizi de yüksek derecede etkilemektedir. İnşallah Bahar Hanımla birlikte sorunların birçoğu çözülerek, ülkenin gelecekte ihtiyacı olan spor adamları, spor liselerinden yetişecektir.

“Önce spor” diyen ve sorunlarımızı çözmek üzere görevlendirdiğiniz, danışmanınız Bahar Hanım için size çok teşekkür ederiz. İnanıyoruz ki yarınlarımız da nice Baharlar olacak…

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Spor Lisesi Müdürleri

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Anahtar Kelimeler:
Spor LisesiMüdürleri
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memur öğretmen Esma 5 ay önce

Bide Ziya hocamız ve bakanımız memur öğretmenleri meb bünyesine alsa ne kadar güzel olacak. 31.08.2012 tarihinde Ömer Dinçer kurumlar arası ve kurum içi ilk atamayı kapatı, biz memur öğretmenler mağdur olduk. Lütfen Ziya hocamız ve bakanımız bizi bir tek siz anlarsınız. Öğretmenlik mesleğini bize icraat ettirin

Avatar
Memur öğretmen 5 ay önce

Hocam memur öğretmenleri meb bünyesine alın. Sizden bi cevap bekliyoruz

Avatar
Asiye 5 ay önce

Memur öğretmenler okullara ve sınıflara dönsün