Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e İnceleme Tepkisi

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Eğitim Bir Sen Antalya-Alanya ilçe temsilcisinin 'MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İHSAN ERKUL ile birlikte Alanya'daki okullarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet ettik.' açıklamasına tepki gösterdi.

Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e İnceleme Tepkisi

Aynı konuya ilişkin Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'da tepkisini şu şekilde dile getirdi:

Merak ediyorum;@tcmeb proje okullarının müdür atamalarından sonra, okulların teftişini de sendikaya mı ihale etti? Sendikanın İlçe temsilcisi, refakatine MEB Daire Başkanı İhsan Erkul ve İlçe MEM Hüseyin Er’i alarak okullarımızda “incelemelerde” bulunmuş(!) @ziyaselcuk @hmzaydg

NEDİR BU REZALET

Bir sendikanın Antalya-Alanya ilçe temsilcisi kendini amir,müdür, müfettiş, bakanlık yetkilisi yerine koyuyor olmalı ki, Facebook temsilcilik sayfasında bir paylaşım yapıyorlar.Bu paylaşımda;”MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İHSAN ERKUL ile birlikte Alanya'daki okullarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet ettik.”diyorlar.

Haliyle Alanya’da bulunan okulları incelemelerde Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’de hazır bulunmuştur.
Bu okulları “İNCELEME” hangi amaçla yapılmıştır.Bir sendikanın ilçe temsilcisi hangi sıfatla bu incelemede bulunuyor.Sendika ilçe temsilcisine kim inceleme ziyaretine müsade ediyor.Anlaşılan o ki,bir sendikaya inceleme görevi verilmiş.Bu görevi bu sendikaya kim vermiş,açıkçası bilmek istiyorum.MEB bakanlık bürokratı,ilçe Milli Eğitim Müdürü,Sendika ilçe temsilcisi birlikte sınıflara giriyorlar,boy boy resimler çekinip paylaşıyorlar.

Ne yapılmaya çalışılıyor,bu paylaşımla mesaj kimedir. Bu ilçede birden fazla sendika olduğunu ilçe milli eğitim müdürü bilmiyor mu,yoksa?

Bu inceleme!!! sendikal bir faaliyet mi,yoksa MEB’nın incelemesi mi?

Bakanlığın bir faaliyeti ise Sayın daire Başkanı Sayın İhsan Erkul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü cevap versin ilçe sendika başkanının orada ne işi var.Sendikal faaliyet ise okulları incelemede!!! daire başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün ne işi var?

Alanya İlçe sendika başkanına bu görevi kim verdi, gerçekten merak ettim.Bakanlık,Valilik,ilçe milli eğitim müdürlüğümü verdi.Kim verdi bu görevi.

Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı’nda teftiş sistemine sendikalarda dahil edildi de,bizim miiii haberimiz yoktur.

Cevap bekliyorum...

Musa Akkaş 

Bu tepkilere karşı EBS Alnaya'dan gelen açıklama şu şekilde oldu: MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İHSAN ERKUL'un okul ziyaretlerine eşlik ettik. Sehven yanlış anlaşılmalara sebep olan cümlemizden dolayı kamuoyundan özür dileriz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 9 ay önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar en az 10 defa çalıştırılsın Müfettişlik sınavları açılmasını bekliyoruz Milli Eğitim Müdürlüğü sınavları açılmasını bekliyoruz Öğretmenlerin hakları genişletilmelidir Öğretmen maaşı 25 bin TL olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere uzmanlık hakkı verilmelidir Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler dersleri ilkokul 2.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır Din Kültürü ve İngilizce dersleri 1.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır İlkokul 5 sene olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Eğitimde herşey elektronik ortama aktarılmalıdır Alanlar arası geçişler serbest bırakılmalıdır özel kurumlar kamulaştırılmalıdır Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz Hizmet içi eğitim kursları ile branş öğretmenliği hakkı verilmelidir Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslek hakkı verilmelidir

Avatar
Recai 9 ay önce

Bİr sendika yetkilisi kendini amir yerine koyuyor ve denetlemelere katıldık diyor bu yanlıştır. ayrıca o ilçenin Kaymakamı ve ilçe Milli Eğitim Müdürü nerede merak ediyorum eğitim sistemi anlaşılıyorki çökmüş durumdadır. sendikalar kendilerini makamların üstünde görmekten vazgeçmeli.