Emniyet müdürleri ve polislere 3600 ek gösterge kanun teklifi içişleri komisyonunda

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi 15 Haziran 2020'de TBMM İçişleri Komisyonuna havale edildi. Teklif ile, emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan emniyet müdürlerinin ve polis memurlarının ek göstergelerinin 3600'a çıkarılması amaçlanmakta.

Emniyet müdürleri ve polislere 3600 ek gösterge kanun teklifi içişleri komisyonunda

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ve Gerekçesi ekte sunulmuştur. Gereğini saygılarımla arz ederim. Mehmet Ali Çelebi /İzmir Milletvekili 

GENEL GEREKÇE 

Polis teşkilatimiz terörle mücadeleden uyuşturucu kaçakçılığına, trafik teröründen insan kaçakçılığına kadar son derece karmaşık ve zor görevleri gece gündüz demeden, cani pahasına kamu adına takip etmektedir. Milletimizin gururu ve övüncü olan Türk polisinin gerek özlük haklarıyla ilgili gerek çalışma şartlarıyla ilgili çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. 

Polislerimiz emekli olunca maaşları yarı yarıya düştüğünden yaş haddine kadar çalışmak zorunda kalmaktadır. Emekli olunca da şiddetli geçim sıkıntısı çekmekte, yeniden iş bulabilmek, gelir elde edebilmek için çabalamaktadır. Toplumun huzur ve güvenliğini emanet ettiğimiz polislerin hak ettikleri ücretlendirme için ek göstergelerinde bir düzenleme yapmak gerekmektedir. Polislerin en çok çözülmesini istediği sıkıntı ek gösterge sorunudur. 3600 gösterge verilmelidir." 
Kanun teklifimiz ile emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan müdürlerin ve eğitim durumuna bakılmaksızın polislerin ek göstergelerinin artırılması amaçlanmıştır. 

MADDE GEREKÇELERİ 

MADDE 1-Madde ile emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan müdür ve eğitim durumuna bakılmaksızın polislerin ek göstergelerinin artırılması amaçlanmıştır. 
MADDE 2- Yürürlük maddesidir. 
MADDE 3- Yürütme maddesidir. 

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ 

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli hizmet sinifları itibariyle unvana veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeleri gösteren | SAYILI CETVELİN VII. EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI bendi altında yer alan (d) ve (e) alt bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 


MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer. 

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayhan ısık 3 hafta önce

Sn.Vekilim tesekkur ederiz emekli polisler ek is ariyor 3600 verilmez ancsk sesimizsiniz sagolun

Avatar
Mevlüt 3 hafta önce

Sizin vereceğiniz teklif katekullelerle dolu. Emniyet müdürü sıfatını kazanmış bir amir zaten 1. dereceye yükselmiş oluyor, teklifte tahsil derecesine bakılmaksızın diyorsunuz, ancaaaak! Polis memurları için1. derecenin dışındakileri kademeli olarak alt sıra ek gösterge rakamları ile karşılıklı bir cetvel sunmuşsunuz. Laf olsun, torba dolsun misali polisin aklınla dalga geçmek. Yazıklar olsun size be.

Avatar
Umutsuz 3 hafta önce

Allah aşkına bıktık artık bu yalan haberlerden bu kaçıncı komisyona gidişi

Avatar
Yiğido 2 hafta önce

Tabloda bir yanlışlık var gibi,emniyet müdürlerinin Ek göstergeleri yazılanların üzerinde onlarınki düşüyor mu?Sanki bizlerle dalga geciliyor gibi.

Avatar
cengiz karaca 2 hafta önce

GECE RAHAT UYUYORSAM İŞİNİ İYİ YAPAN POLİS KARDEŞLERİMİZDENDİR
3600 EK GÖSTERGE HAKKINIZ
BUNLAR VERMEZSE VERECEK OLANLAR VAR

Avatar
Emekli polis 2 hafta önce

Geçin dalganızı kendisi ile dalga geçirecek bi teşkilat mensubu bulamazsını KOSKOCA bi teşkilatla dalga geçiyorsuz

Avatar
Zeynel Yalçın 2 hafta önce

Ben bunların miyadı doldu yenilenirse bu yönetim zaten verecek Abbas yolcu hadi güle güle demek artık bir vatan borcu oldu bizlere.

Avatar
Mevlüt karadağ 2 hafta önce

Yıllardır olduğu gibi yasak geçmeye devam...