Sandık görevlisi başkan ve üye ücreti 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ne kadar olacak?

mebpersonel.com haberleri - YSK 31 Mart 2019 sandık görevlisi ücretleri belli oldu mu? 31 Mart yerel seçimlerinde görev yapacak başkan ve üyeler ne kadar seçim görevlisi ücreti alacak? Birinci derece, ikinci derece, üçüncü derece görevli, hizmetli ve şoför ne kadar ücret alacak? Yüksek Seçim Kurulu YSK 31 mart mahalli seçimlerine sayılı günler kala sandık görevlileri ve sandık üyeleri ücretlerini açıkladı. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde görev alacak kişilere ne kadar ücret verilecek? Sandık görevlisi ücretleri nereden alınacak?

Sandık görevlisi başkan ve üye ücreti 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ne kadar olacak?

mebpersonel haberi - 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde görev alacak kişilere ne kadar ücret verilecek? Sandık görevlisi ücretleri nereden alınacak?

YSK'nın belirlediği günlük ücretler sandık başkanları için 124 TL, üyeler için 115 TL olrak belirlendi. Bu ücretlere göre 31 Mart seçimlerinde görevli sandık başkanları 372 TL, memur üyeler ise 230 TL ücret alacaklar. YSK'nın 9 Ocak 2019 tarihinde yayımladığı karara göre en yüksek seçim görevlisi ücreti 261 lira olacak. YSK'ya başvurularını yapan adayların görev yerleri belli olurken, eğitimlere başlandı. İşte, görevlilerin alacağı sandık görevlisi ücretleri;

A) YÜKSEK SEÇİM KURULU * Başkan ve Üyeler 261,00 TL * Siyasi Parti Temsilcileri ve Birinci Derecede Sorumlu Görevliler (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı) 130,00 TL * İkinci Derecede Sorumlu Görevliler (Şube Müdürü, BİM Müdürü, BİM Koordinatörü Seçim Uzmanı, Seçim Uzman Yardımcısı, 126,00  Mali Hizmetler Uzmanı,) TL * Üçüncü Derecede Sorumlu Görevliler (Şef, Çözümleyici, Programcı, İstatistikçi, Mühendis,) 124,00  TL * Dördüncü Derecede Sorumlu Görevliler (Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Memur, Teknisyen, Dağıtıcı Sekreter, Santral Memuru, Bilgisayar İşletmeni, Arşiv Memuru) 121,00  TL * Şoför, Hizmetliler, Bekçi ve Diğer Personel 115,00 TL * Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 110,00 TL

B) İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI * Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri 130,00 TL * İlçe Seçim Kurulları Üyeleri 115,00  TL * Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri 126,00 TL * Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri 121,00 TL * Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri 115,00 TL * Askı Yeri Görevlileri 110,00 TL * Memurlar (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 110,00 TL * Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 110,00 TL * Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 110,00 TL

C) SANDIK KURULLARI * Başkan 124,00 TL * Üye 115,00 TL

D) BİNA SORUMLULARI 124,00 TL Seçim işlerinde çalıştırılacak olanların yaptırılacak işin niteliklerine göre hangi derecede sorumlu görevli oldukları Yüksek Seçim Kurulu Başkanı tarafından belirlenir.

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ NEREDEN ALINACAK

Seçimlerde sandık kurulu başkanı ve üyesi olarak görev yapanlar ile seçim işlerinde görevlendirilenlere yapılacak tüm ödemeler, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan protokol doğrultusunda, ilçe seçim kurulu başkanlığı tarafından Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla yapılacak, elden ödeme yapılmayacak.

mebpersonel

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Levent 6 ay önce

memurluk bizimde hakkımız bizlerde GİH istiyoruz.

Avatar
Yıldız 6 ay önce

YHS Kaldırılsın.

Avatar
Fevzi 6 ay önce

Hizmetlilere memur kadrosu verilsin artık

Avatar
Ahmet ŞAHİN 6 ay önce

YHS kaldırılsın memur kadrosu bizlere verilsin ayrımcılık ortadan kaldırılsın ek göstergede eşit davranılsın.

Avatar
Suna YILDIRIM 6 ay önce

Hizmetli sınıfı kapatılsın angarya son bulsun.

Avatar
Hidayet 6 ay önce

Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılmalıdır.

Avatar
Kaloriferci 6 ay önce

Üniversite mezunu kaloriferci yeter artık yhs kalksın

Avatar
Bülent 6 ay önce

Milli eğitim' de çalışan Hizmetlilerinde hakkıdır. Genel İdare Hizmetleri bizi niçin görmezden geliyor yetkililer.