Aile Bakanlığı ek dersli personeli MEB ve Diyanet'teki gibi kadroya geçirecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığında çalışan ücretli öğretmenlerin 4/B statüsüne geçirilirken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler çalışan ek dersli personel ile ilgili nasıl bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz? 17.09.2011 gün ve 28057 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 653 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 13. Maddesiyle 633 sayılı kanuna eklenen geçici 17. Maddede ifade edildiği üzere ek dersli çalışan personel, Diyanet İşleri Başkanlığının kadrolarına geçirilmiştir. Bu durum tamamen aynı koşullarda çalışan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan ek dersli personel için neden uygulanmamaktadır?

Aile Bakanlığı ek dersli personeli MEB ve Diyanet'teki gibi kadroya geçirecek mi?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 
Aşağıda yer alan sorularımın Anayasa'nın 98. Maddesi ve TBMM iç tüzüğün 96.ve 99. Maddesi gereğince Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplanmasını arz ederim. (27.11.2018)
Dr.Tuba VURAL ÇOKAL / Antalya Milletvekili

1) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı İl Müdürlüklerinizde çalışan ek ders ücret karşılığında çalışan personelinizin sayısal verileri nelerdir? 

2) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bünyesine 1 yıl onaylı çalışan ek dersli personelin resmi tatillerde ve idari izinli olduğu günlerde sigorta primleri ve maaşlarını eksik almaları hususunda mağduriyet yaşayan personelinizin mağduriyetlerini giderme noktasında bir çalışmanız var mıdır? Var ise bu çalışma programlarınızın içeriği nelerdir? 

3) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bünyesinde çalışan ek dersli personelin anayasal hakkı olan yıllık doğum izni, süt izni, evlilik izni gibi hakları yoktur. Çalışma haklarını düzenleyip çalışanın hakkını koruyan bir bakanlığın kendi personelini bu şekilde çalıştırması bakanlığınız açısından ne kadar doğrudur? Bakanlığınız ek dersli personelin çalışma haklarını düzenlemesi hakkında çalışması var mıdır? Var ise bu çalışma programlarınızın içeriği nelerdir? 

4) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bünyesinde çalışan ek dersli meslek elemanlarının kadrolu meslek elemanları ile aynı iş ve işlemleri yapıp aynı yetki ve sorumluluğa sahip olmasına rağmen eşit işe eşit ücret hakkının olmaması bakanlığınız tarafından nasıl yorumlanmaktadır? Eşit işe eşit ücret hakları çerçevesinde mağduriyetleri giderme noktasında bakanlığınızın çalışması var mıdır? Var ise bu çalışma programlarınızın içeriği nelerdir? 

5) Milli Eğitim Bakanlığında çalışan ücretli öğretmenlerin 4/B statüsüne geçirilirken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler çalışan ek dersli personel ile ilgili nasıl bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?

6) 17.09.2011 gün ve 28057 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 653 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 13. Maddesiyle 633 sayılı kanuna eklenen geçici 17. Maddede ifade edildiği üzere ek dersli çalışan personel, Diyanet İşleri Başkanlığının kadrolarına geçirilmiştir. Bu durum tamamen aynı koşullarda çalışan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan ek dersli personel için neden uygulanmamaktadır? 

7) Tüm memur ve meslek elemanları ile aynı işlemleri yapan ek ders personeliniz zaman zaman personel yetersizliğinden nöbet tutmakta mıdır? Eğer nöbet tutuluyorsa ek ödeme yapılmakta mıdır? Yapılmıyorsa bu hususu bakanlığınız olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
INŞALLAH gerçek olur 6 ay önce

INŞALLAH gerçek olur

Avatar
Öğretmenler 6 ay önce

Aile Bakanlığı ekdersli meslek elemanlarına sahip çıkmalı. Yıllardır duyurmaya çalıştığımız sesimizi artık duymali. Bizim hakkımız kadrodur.

Avatar
Rabia 6 ay önce

Çok teşekkür ederiz haber yapıp bizleri önemsediğiniz için

Avatar
ekdersliler 6 ay önce

teşekkür ederi̇z desteği̇ni̇z i̇çi̇n.

Avatar
Esin 6 ay önce

Desteğiniz için sonsuz Teşekkürler

Avatar
ENGELLİ Y.HİZMETLİ 6 ay önce

SAYIN BAKAN BU ENGELLİLER HALE Y.HİZMETLİ OLARAK ÇELIŞIYOR BİZE YURTTAN GELEN ARKADAŞLARA VERDİĞİNİZ KADRO GİBİ BİZ ENGELLİLERDE MEMUR KADROSU İSTER .TABİ BİZ ENGELLİLERİ DİKKATE ALIRSANIZ.

Avatar
habil 6 ay önce

kamubiz bu arkadaşlar torpil ile onun bunun telefonu ile bir anda kamu çatısı altına giren arkadaşlar. birde kadro talebinde bulunmalarını haber yapıyorsunuz. yıllarca kpssye hazırlanan gençlerin ne suçu var? yakınları siyasetle ilgili değiller diye hala harılharıl ders çalışıyorlar. taşerondan kadroya geçen 4/d liler ne kadar kadroyu hak ettilerse bu çalışanlarda onlar gibi kadro hak etmeye çalışıyorlar. yeni düzen böyle heralde. o kadro aldı benim de hakkım. olmaması lazım bu düzen böyle olmamalı. sınavla adil bir şekilde olmalı atamalar. bunun yakını, şunun akrabası olmamalı kamu çatısı. gençler kimseye minnet etmeden işlemlerini yapmalı, yanlış dosyalarda yanlış kararlar verilmemeli, dik durmalı insan. ama yanlış düzende diklik olmaz, doğruluk olmaz.

Misafir Avatar
kader asp 6 ay önce @habil

hiç çalışmadan hatta ortaokulu bile açıktan bitirerek kadro alanlara aynı tepkiyi verdiniz mi?

Beğenmedim! (0)
Avatar
fatma 6 ay önce

typ çalışanlara adına süreklilik istiyoruz sayın vekilim bu konuda duyarlı olacağınızı düşünüyorum üniversite mezunu biri olara sesimizi duyun saygılarımla arz ederim