Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Fiili Hizmet Zammına İlişkin Duyuru

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Fiili Hizmet Zammına İlişkin Duyuru

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Fiili Hizmet Zammına İlişkin Duyuru

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Fiili Hizmet Zammına İlişkin Duyuru 

T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

 

.................................CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

25.08.2017 tarihinde yayınlanan 694 Sayılı KHK'nin 153.Maddesinde Ceza İnfaz Kurumunda çalışan personele fiili hizmet süresi zammı hakkı tanınmış olup, bu haktan faydalanacaklar madde metninde sayılan ünvanlar ile Ceza İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklularla bilfiil irtibat içinde bulunan tüm kadrolu ve sözleşmeli personeller olarak belirtilmiştir.
Fiili hizmet süresi zammının uygulama esaslarının belirlenmesi amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü ile toplantılar yapılması neticesinde ekte sunulan kılavuzlar hazırlanmıştır. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 102 ve 108. Maddeleri gereğince fiili hizmet süresi zammı bildirimlerinin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğüne Kamu Bilgilendirme Sistemi üzerinden, Sosyal Güvenlik Kurumuna ise Kesenek Bilgi Servisi Üzerinden en geç 30.09.2017 tarihine kadar bildirimlerin yapılması zorunluluğu bulunmakta olup; aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı belirtilmektedir. 
Yazımız ekinde sunulan yukarıda belirtilen sistemlere kayıt yapılması usulünü açıklayan kılavuzlar dikkate alınarak ceza infaz kurumlarının herhangi bir cezai işleme maruz kalmamak için 30.09.2017 tarihine kadar girişlerin yapılması ve bildirgelerin hazırlanması gerekmektedir. 
Bilgilerinize rica olunur.

Enis Yavuz YILDIRIM
Hâkim
Bakan a.
Genel Müdür 

EK1: Fiili Hizmet Zammı Bildirimleri Yardım Kılavuzu

EK2: Fiili Hizmet Zammı Uygulama Kılavuzu

EK3: Fiili Hizmet Zammı SGK Uygulama Kılavuzu

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cte çalışanı 3 yıl önce

Bakanlıktan gelen resmi yazıyı paylaşmışsınız. Nasıl ele geçirdiniz acaba? Gerekli yerlere bildiriyorum.