İçişleri Bakanlığının sözlü sınavla personel alabilmesi resmi gazetede

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapıldı. Yapılan düzenleme ile İçişleri Bakanlığı, sözleşmeli personelini, KPSS puan sırası sonrasında, sözlü sınavla alabilecek.

İçişleri Bakanlığının sözlü sınavla personel alabilmesi resmi gazetede

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapıldı. Yapılan düzenleme ile İçişleri Bakanlığı, sözleşmeli personelini, KPSS puan sırası sonrasında, sözlü sınavla alabilecek.

Karar Sayısı : 2017/9968

6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ektir.
Ekli "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar"ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 3/3/2017 tarihli ve 2188 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, Bakanlar Kurulu'nca 6/3/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"İçişleri Bakanlığı adına bu Esaslar kapsamında ihdas edilen sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacak almalarda, bu maddenin birinci fıkrasının (c) bendi hükümleri uygulanır."

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

DEĞİŞİKLİĞİN ATIFTA BULUNDUĞU HÜKÜM

EK MADDE 2 - 
Kamu kurum ve kuruluşları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre;
a) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme,
b) Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yerleştirme,
c) Bu Esaslara ekli 3 sayılı cetvelde unvanları belirtilen sözleşmeli personel pozisyonlarına KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir unvan in boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday arasından ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav başarısı sırasına göre yapılacak yerleştirme,
yöntemlerinden herhangi biri ile sözleşmeli personel istihdam edebilirler.

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.