İnfaz Koruma Memurları Emniyet Hizmetleri Sınıfına Alınacak Mı? Sözleşmeli İKM Personeline Kadro Verilecek Mi? (Soru Önergesi)

Ceza ve infaz koruma memurlarının Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil edilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin yazılı soru önergesi verildi. Sözleşmeli olarak çalışan ceza ve infaz memurlarının kadroya alınması için bir çalışma yapılmaktadır?

İnfaz Koruma Memurları Emniyet Hizmetleri Sınıfına Alınacak Mı? Sözleşmeli İKM Personeline Kadro Verilecek Mi? (Soru Önergesi)

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 
Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL tarafından Anayasanın 98'inci ve İçtüzüğün 96 ve 99'uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 25.03.2019
Abdulkadir KARADUMAN/ Konya Milletvekili 

Ceza ve infaz koruma memurları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun Sınıflandırma başlıklı II. Kısım’ın 36. Maddesi'nde Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer almaktadırlar. Ceza ve infaz koruma memurları, ceza ve tutukevlerinde asayiş ve güvenliği sağlamakla görevli olup genellikle şehir merkezlerinden uzakta kurulan ceza ve tutukevlerinde görev yapmakta oldukları için diğer Genel İdare Hizmetleri Sınıfına mensup memurlara nazaran güvenlik ve mahrumiyet konularında sorunlar yaşamaktadırlar. 

Bu duruma bağlı olarak; 
1.
Ceza ve infaz koruma memurlarının emniyet sınıfına geçirilmeleri için ihtiyaç ve talepler dikkate alınarak herhangi bir çalışma yürütülmekte midir?

2. Eşit sorumluluk, eşit iş yükü ve eşit zorluklar dikkate alındığında kamuda eşit işe eşit ücret ilkesi gereği ceza ve tutukevlerinin asayiş ve güvenliğinden sorumlu ceza ve infaz memurlarına emniyet sinifi mensuplarından daha az ücret ödenmesinin yasal dayanağı nedir? Ücret ve özlük hakları konusunda ceza ve infaz koruma memurları için bir iyileştirme planlanmakta mıdır? 

3. Sözleşmeli olarak çalışan ceza ve infaz memurlarının kadroya alınması için bir çalışma yapılmaktadır? 

4. Aynı koşullara tabi olan ve aynı görevleri icra eden sözleşmeli personelin özlük hakları ve ücretlerinin kadrolu personel ile eşitlenmesi için bir çalışma yürütülmekte midir?

Kamubiz.com ÖZEL ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İkm 6 ay önce

Emniyet sınıfı hakkımız olan çalışmadır. İnşAllah olsun

Avatar
Emnyvz 6 ay önce

Bütün bu sorulan sorunların cevapları en kısa zamanda hak eden cezaevi çalışanlarına müjde olur

Avatar
İKM 4 ay önce

İnşAllah devlet büyüklerimiz en kısa zamanda bu iyileştirmeleri sağlar. Suçlu ve suçluyla mücadele kapsamında bu sınofı hakkediyoruz

Avatar
The Guardian 4 ay önce

Kaç yıllık mesele hiç umudumuz yok haklarımızın kesinlikle iyileştirilmesi gerekiyor çok yorulup çok yıpranıyoruz ama karşılığını alamıyoruz

Avatar
Nazmi seymen 2 ay önce

Bir an önce adalet bakanlığı adı altında ki bu adaletsizliğin giderilmesi tek temennimiz .saygılar