İŞKUR İl Müdürlerine 3600 ek gösterge talep edildi

Bakanlık, Çalışma Genel Müdürlüğü ve İŞKUR'un taşradaki temsilcisi olan ve sadece 81 kişi olan Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlerinin 3600 ek gösterge talebinin görmezden gelinmesi, bütün çalışanların diğer haklı taleplerin de dikkate alınmamasına neden olmaktadır.

İŞKUR İl Müdürlerine 3600 ek gösterge talep edildi

İŞKUR Çalışanları Derneği; Devlet Personel Başkan Vekili Sayın Enes POLAT’ı makamında ziyaret etti. Görüşmeye İŞKURDER Genel Başkanı Mehmet TEKİN, Genel Sekreter Erhan ELMA, Genel Başkan Yardımcıları Volkan HACIÖMER, Mehmet Mahsum ÇALHAN, Mehmet ÖZ ve Yönetim Kurulu üyesi Abdullah ŞAHİN katıldı.

Kamu çalışma rejimi ve kamu çalışanlarının beklentilerinin gündeme geldiği görüşmede; İŞKURDER Başkanı TEKİN; yürürlükte bulunan personel rejimi nedeniyle kamu çalışanlarının birçok sıkıntı yaşadığını ve haksız uygulamalara maruz kaldığını, herkesi olmasa da çoğunluğu mutlu edecek adil ve eşit bir düzenleme için personel mevzuatının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

TEKİN; Türkiye İş Kurumu’nun taşrada görevlerini yürüten, istihdama katkı sağlamak için piyasadaki işverenlerle koordinasyonu sağlayan, İstihdamın korunması ve geliştirilmesi ile işsizliğin önlenmesi için özveriyle çalışan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlerine 3600 ek gösterge verilmesi gerektiğini aşağıda belirtilen maddeler çerçevesinde Sayın POLAT’a iletti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlerine 3600 ek gösterge verilmesi gerekliliğinin nedenleri;

  • 665 Sayılı KHK ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlükleri kapatılarak Türkiye İş Kurumuna devredilmiş olup İŞKUR İl Müdürleri “Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü” sıfatıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da taşrada yürütülen görevlerini üstlenmişlerdir.
  • Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürleri, Çalışma Genel Müdürlüğü ve İŞKUR Genel Müdürlüğü olmak üzere 2 ayrı Genel Müdürlüğü taşrada temsil etmektedirler.
  • İllerde İşgücü Piyasasına yön veren İl İstihdam Kurullarının Genel Sekretaryasını yürütmektedirler.
  • Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürleri iş arayan, işveren, girişimci, engelli, eski hükümlü, özel istihdam büroları, tarım aracıları vb. olmak üzere geniş bir kitleye hizmet vermektedir.
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü ve İŞKUR Genel Müdürlüğü’nün taşradaki hizmetlerini yürüten Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürleri 3000 ek göstergede iken İl İdare Kurulu Üyesi Bakanlık İl Müdürleri 3600 ek göstergeden yararlanmaktadır. İŞKUR İl Müdürleri, ÇSGB’nin mevzuattan kaynaklanan taşra işlemlerini yürütmektedirler.
  • 81 İl Müdürünün 3600 Ek Gösterge Talebi Bütçeye Külfet Getirmeyecektir.

Devletimizin başlatmış olduğu “Çalışma Hayatında Millî Seferberlik” kapsamında ilave istihdam sağlanarak işsizliğin azaltılması için getirilen ve “İstihdam Sizden, Sigorta ve Vergi Bizden” sloganıyla duyurulan teşviklerin, işverenlere ve çalışanlara duyurulması için azimle çalışan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlerimizin ek göstergelerinin 3600 yapılması; kamu hizmetlerinin etkin ve verimli sunulabilmesi ve İŞKUR’un vizyonunu gerçekleştirebilmesi için elzemdir.

Yapılan görüşme neticesinde; İl Müdürlerimizin görmezden gelinmesi kurumu olumsuz yönde etkileyerek, çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesinin önüne geçtiği ve haklı taleplerin de dikkate alınmamasına sebep olduğu sayın Başkan’a iletilmiştir.

İŞKUR çalışanları adına Başkan TEKİN, Sayın ENES’e göstermiş oldukları ilgi, alaka ve misafirperverlikten ötürü teşekkürlerini sundu.

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.