Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den tüm memurlara 3600 ek gösterge, sözleşmelilere kadro ve yardımcı hizmetlere memurluk açıklaması

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, tüm memurlara 3600 ek gösterge, sözleşmeli 4/b li personele kadro ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarına memurluk kadrosuna ilişkin ne dedi?

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den tüm memurlara 3600 ek gösterge, sözleşmelilere kadro ve yardımcı hizmetlere memurluk açıklaması

Türkiye Kamu-Sen İzmir İl temsilciliği ev sahipliğinde İzmir İstişare toplantısında açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Önder Kahveci, çalışma hayatını yakından ilgilendiren konulara değindi.

GENEL BAŞKAN: EK GÖSTERGE BÜTÜN ÇALIŞANLARI KAPSAYACAK ŞEKİLDE BİR AN ÖNCE ÇIKMALIDIR
Genel İdari Hizmetler sınıfına geçen Mübaşirlerin elde ettiği kazanımın diğer iş kollarında da devam etmesi gerektiğini vurgulayan Kahveci, Meclis gündemine getirilen ek gösterge hususunda çalışanların beklenti içerisinde olduğuna dikkat çekerek, “kamu kurumlarında liyakat, ehliyet ve hakkaniyet bir an önce tesis edilmelidir” diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti.

“Ek gösterge verilmesi konusunda umudumuzu kaybetmiyoruz. Bir an önce bu konuda bir adım atılmalı. Çalışanlar beklentiye sokuldu ve bu beklenti karşılanmalı. İktidarın 3600 ek gösterge sözünün, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kamu görevlilerinin ek göstergeye ilişkin sorunlarının kalıcı olarak çözülmesi için kapsamlı bir kanun teklifi hazırladık. Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı bunu TBMM’ye sundu. Maliyet hesabıyla hareket edilirse ek gösterge çıkmaza girer. Dört meslek grubu değil tüm kamu çalışanları bundan yararlanmalı. Beklentiler boşa çıkarılmamalı. İle alımlarda ve görevde yükselmelerde liyakat, ehliyet ve hakkaniyet çok önemlidir. Bu konuda hassasiyet gösterilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı’na mülakat konusunda rahatsızlığımızı ifade ettim. İnanmıyorum ki, bu konuda gereken adımlar atılacaktır.”

GENEL BAŞKAN: ARTIK SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİ VERİLMELİDİR
Kamuda faklı statüde çalışanların beklentilerini dile getiren Kahveci,“2018 yılında 4/C’li geçici personelin 4/B’li sözleşmeli statüye, taşeron çalışanlarının ise daimî işçi kadrolarına geçirilmesi kararıyla, çalışma hayatında iş güvencesinin güçlendirilmesi yolunda büyük bir adım atılmış olması nedeniyle mutlu olduk. Mücadelemiz ve arzumuz bütün 4/B’li, 5393 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun gibi farklı mevzuat hükümlerince uygulanan güvencesiz istihdam modellerinin kaldırılması ve tüm personelin iş güvencesine kavuşturulması yolundadır” dedi.

”Sözleşmelilere kadro artık ötelenmemelidir” diyen Kahveci, konuşmasına şu şekilde devam etti, “Bu insanlar zorda. Aile bütünlükleri parçalanıyor. Buna kimsenin hakkı yok. Sözleşmeli çalışma asla ama asla doğru değil ve bu sistemi kabul etmek mümkün değildir. Daha önce sözleşmelilere kadro verildi, yine verilebilir. KPDK toplantısında bu konuları gündeme getirdik ve “bu insanlar kadro almalıdır” dedik. Aile bütünlüğü tesis edilmelidir, bu anayasa hükmüdür. Kamuda onlarca isim altında istihdam modeli var. Bunların hepsi geride bırakılmalıdır. Vekil ebe ya da vekil hemşire vekil imam ne demek? İnsanlar geleceğe endişe içinde bakmamalı ve kadroları tahsis edilmelidir. Kamuda çalışan yardımcı hizmetler sınıfından arkadaşlar var. Kendi görevlerini yapamıyorlar başka alanlarda çalıştırılıyorlar. Bu insanlara memur kadrosunu neden vermiyoruz? Bu insanları motive etmek gerek” dedi.

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Irfan Kaya 11 ay önce

YHS ye kadro

Avatar
SÖZLEŞMELİ YHS 11 ay önce

Bu toprağın altıda var, o zaman görüşürüz

Avatar
Hikmet yiğit 11 ay önce

"BURDA BİR HAKSIZLIK VAR" LÜTFEN BU HAKSIZLIĞIN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI İÇİN BU VİDEODAKİ YAŞANAN SORUNLARI HÜKÜMET YETKİLİLERİNE İLETİN ...
https://youtu.be/JfZLSAh9RfE

Avatar
Şengül öncül 11 ay önce

Sözleşmeli olarak halkegitimde çalışanlara kadro varmı cevap verirseniz sevinirim

Avatar
Hikmet yiğit 11 ay önce

BU KANUN YANLIŞ...!!!
657 Devlet memurları kanununun 92. Maddesinde, son 7 (yedi) nerede görev yaparsanız oradan emekli olursunuz.
İbaresinin olmasına rağmen Bizler, 25 yıldan fazla görev yaptığımız uzman erbaş'tan,6000 sayılı kanunun 26. Maddesi gereğince, emeklilik günümüzü doldurmamız için,bir kaç ay sivil memurluk'la sivil memur emeklisi edildik.
YANLIŞ KANUN?
YANLIŞ EMEKLİLİK?
DÜZELTMEYECEK MİSİNİZ???

Avatar
Hikmet yiğit 11 ay önce

Bizler 6000 sayılı kanun ve 45 yaş Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa geçirilen emekli mağdurlarız.
Bizler yıllarca uzman erbaş görevini şerefle ve şanla ifa ettik.
Emeklilik günümüzü doldurmamız için kısa süreli ( bir kaç ay) sivil memurluk yaptık.
Bizler Uzman erbaş emeklisi olmamızı beklerken, sivil memur emeklisi sayıldık ve uzman erbaş özlük haklarımız ve uzman erbaş Kimliğimiz elimizden alındı ve sivil memur emeklisi Kimliği verildi.
Bizler MAĞDUR edildik.
Siz değerli büyüklerimizden bu mağduriyetimizi gidermenizi talep ve arz ediyoruz.

Avatar
Hikmet yiğit 11 ay önce

6000 sayılı kanun ve 45 yaşı Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa zorlanan emekliler.
Uzman erbaş emeklisi sayıldığında ve uzman çavuş KİMLİĞİNİ aldığımızda size minnettar KALACAĞIZ

Avatar
Hikmet yiğit 11 ay önce

6000 sayılı Kanunun 26’ncı maddesinin (b) fıkrasında: “…Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) kadrolarında emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar Devlet Memuru olarak istihdam edilirler… 

Bu kanun maddesinin sonuna;
"Uzman erbaş emeklisi sayılırlar ve uzman erbaş özlük haklarının tamamından yararlandırılırlar."
Maddesinin eklenmesini talep ve arz ediyoruz.
Bizler umutlarımızı size bağladık.
Bize yapılan bu haksızlık karşısında, sizlerden bize yardımcı olmanızı talep ve arz ediyoruz.
Bizler 45 yaş haddi Sebebiyle,2010 yılında çıkarılan 6000 sayılı kanunun 26. Maddesine göre mağdur edildik.
Bizler 20_25 yıldan fazla uzman çavuş görevini şerefle ifa ettik.
Emeklilik günümüzü doldurmamız için,bir kaç ay sivil memurluk'la, sivil memur emeklisi edildik.
20_25 yıldan fazla görev yaptığımız, Uzman çavuş görevimiz yok sayıldı.
Bizim kanun teklifimiz şu anda MSB.KOMİSYON'UNDA görüşülüyor.
Bu kanunun komisyondan geçmesi için bize yardımcı olun lütfen.