Kamu Sen ve Sağlık Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması

Devlet memurlarına 3600 ek gösterge unutuldu mu yoksa ekim ayında Meclis açıldığında mı düzenleme yapılacak? Konuya ilişkin Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Aile Bakanlığının mutfak çalışmalarını başlattığını söylerken, Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, 'Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretimizde Meclis açıldıktan sonra görüşülecek kanunlar arasında olacağını kendisi bana ifade etti' dedi. Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise 'Sayın Cumhurbaşkanımız öğretmenlere imamlara, din görevlilerine, polislere ve sağlık çalışanlarına 3 bin 600 ek gösterge demişti. Geçtiğimiz haftalarda, geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhurbaşkanı yardımcımız Fatih Oktay Bey'i ziyaret ettik. Bu kapsamın genişletilmesi gerektiğini tüm çalışanların memuru ile hizmetlisi ile tüm çalışanlara ek gösterge oranlarında artırımı yapılarak adalet sağlanması gerektiğini ifade ettik. İnşallah bu süreci de değerlendirmek kaydıyla kimseyi mağdur etmeden herkese hakkettiği oranında ek gösterge oranında artırım yapılmasını talep edeceğiz' şeklinde konuştu.

Kamu Sen ve Sağlık Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması

Kamu görevllilerini heyecanlandıran Başkan Erdoğan'ın seçimlerden bir ay önce söylediği 3600 ek gösterge vereceğim sözü şimdilerde tartışma konusu oldu.O günden bugüne Kamu çalışanları ek göstergeyi bekliyor.Henüz bir adım atılmadı ama Memur-sen'e göre hazırlıklar başladı.Yalçın;"Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı'nın alt mutfak çalışmalarının yapıldığına ilişkin bilgiler paylaştılar"dedi.

Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci ise şunları söyledi;

"Seçim meydanlarında konuşulan bir vaat olarak kalmasın .Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretimizde Meclis açıldıktan sonra görüşülecek kanunlar arasında olacağını kendisi bana ifade etti"dedi.

Sayın Cumhurbaşkanı ,Polis,hemşire ,öğretmen ve din adamları 3600 ek gösterge için dört meslek gurubu saymıştı.Kamu-sen ve Memur-sen her iki sendikadanda tam meslek guruplarındaki memurlarında kapsaması gerektiği sesi yükseldi.Sendikaların dili ortak yanıtı en çok merak edilen soru ise şu!

3600 Ek gösterge eğer verilirse maaşları nasıl etkileyecek?

Kamu-sen başkanı Önder Kahveci ; 300 ek göstergede olupta 3600 ek gösterge alan bir öğretmenin emekli maaşında 600 lira artış olacak.Emekli ikramiyesinde ise 20 -25 bin gibi bir fark olacak "dedi.
Emekli olmayıp çalışan memurun maaşında is az bir artış olacak.

3600 ek göstege çalışanların emekli olduktan sonra alacakları maaşı daha fazla etkileyecek..Kamu-Sen genel başkanı Önder Kahveci eski maliye bakanı Naci Ağbal'ın bir sözünü de hatırlattı..Kahveci;Sayın Ağbal bu düzenlemeden emeklilerinde faydalanacağını söyedi"dedi.
Şimdi tüm kamu çalışanları 3600 ek gösterge için atılacak adımı heyecanla bekliyor. (FOX TV)

Metin Memiş'ten 3600 ek gösterge açıklaması

Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş: Sayın Cumhurbaşkanımız öğretmenlere imamlara, din görevlilerine, polislere ve sağlık çalışanlarına 3 bin 600 ek gösterge demişti. Geçtiğimiz haftalarda, geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhurbaşkanı yardımcımız Fatih Oktay Bey'i ziyaret ettik. Bu kapsamın genişletilmesi gerektiğini tüm çalışanların memuru ile hizmetlisi ile tüm çalışanlara ek gösterge oranlarında artırımı yapılarak adalet sağlanması gerektiğini ifade ettik. İnşallah bu süreci de değerlendirmek kaydıyla kimseyi mağdur etmeden herkese hakkettiği oranında ek gösterge oranında artırım yapılmasını talep edeceğiz" şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sendikanın Malatya Şubesi 5'inci Olağan Genel Kurulu için geldiği Malatya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Memiş, ABD ile ilişkilerde yaşanan gerginlik ve dolardaki artışın yanı sıra, açıklanan ekonomi politikası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özellikle sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesinin önemli olduğun belirten Memiş," Bununla beraber de aynı şekilde sağlık çalışanlarımızın sosyal hizmet çalışanlarımızın haklarının araması noktasında ortaya koyduğumuz sendikal anlayışımızla da birçok sorunun çözümüne vesile olduk. Bu vesileyle ben özellikle sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusunda yeni Türkiye'nin yeni döneminde ilk kanun teklifi olarak bu konunun meclise gelmiş olmasını çok önemsiyorum ve bu konu biliyorsunuz kabul edildi. Eksikleriyle de olsa çıktı bu önemli bir adım. Ama geçtiğimiz haftalarda yıpranma payı ile alakalı geçmişe dönük verilmesi ile alakalı bir dava süreci başlattık. Bunun da yanında görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yıpranmanın hem geçmişe dönük verilmesi, hem tüm çalışanları kapsaması, hem de Cumhurbaşkanımızın söylemiş olduğu şekilde 5 yıla bir verilmesi noktasında bu mücadeleyi sürdürerek çalışanlarımızın hak ettiği yıpranmanın istediğimiz şekilde verilmesi ile alakalı mücadelemizi sürdüreceğiz. Birde 3600 ek gösterge konusu var. Biliyorsunuz, bu konuda seçim öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımız öğretmenlere imamlara, din görevlilerine, polislere ve sağlık çalışanlarına 3 bin 600 ek gösterge demişti. Geçtiğimiz haftalarda, geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhurbaşkanı yardımcımız Fatih Oktay Bey'i ziyaret ettik. Bu kapsamın genişletilmesi gerektiğini tüm çalışanların memuru ile hizmetlisi ile tüm çalışanlara ek gösterge oranlarında artırımı yapılarak adalet sağlanması gerektiğini ifade ettik. İnşallah bu süreci de değerlendirmek kaydıyla kimseyi mağdur etmeden herkese hakkettiği oranında ek gösterge oranında artırım yapılmasını talep edeceğiz" şeklinde konuştu.

ihlashaber/sgk rehberi

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ENGELLİ YARDIMCI HİZMETLİ 1 yıl önce

REİSİMİZ YARDIMCI HİZMETLİLERE MEMUR KADROSU VERSİN YETER BİZLER ENGELLİYİZ .

Avatar
HİZMETLİ 1 yıl önce

TABİİ CANIM HİZMETLİLER İNSAN DEYİLKİ ÇOCUKTA OKUTMUYOR NE GEREK VAR MEMUR KADROSUNA BİZE MEMUR KADROSU EK GÖSTERGE İKRAMİYE YERİNE.EMEKLİ OLUNCA MAAŞ YARI YARIYA DAHA NEDİYEYİM ANLAYANA

Avatar
Hizmetli 1 yıl önce

Devlete vatana hizmet ediyoruz yaşam hakkımızı istiyoruz