Maliye çalışanları 3600 ek göstergeyi hak etmiyor mu?

Maliye çalışanları hiç mi 3600 ek göstergeyi hak etmiyor? Tabikide hak etmekte hatta tüm kamu kesimi 3600 ek göstergeyi hak etmekte ve tüm çalışanlarına verilmelidir.Böylelikle bir nebzede olsa çalışanlar yıllardır hak ettikleri maaş artışlarını ve emeklilikte kazanımlar elde etmiş olur.

Maliye çalışanları 3600 ek göstergeyi hak etmiyor mu?

Maliye çalışanları hiç mi 3600 ek göstergeyi hak etmiyor? Tabikide hak etmekte hatta tüm kamu kesimi 3600 ek göstergeyi hak etmekte ve tüm çalışanlarına verilmelidir.Böylelikle bir nebzede olsa çalışanlar yıllardır hak ettikleri  maaş artışlarını ve emeklilikte kazanımlar elde etmiş olur.

TÜM KAMU ÇALIŞANLARIN 3600 EK GÖSTERGE İSTEKLERİ

Hayat kime neye göre şekillenir elbette okumak olmalı ama okumanında bir eşitliği bir adaleti olmalı.Her kurum kendi içerisinde zor olanı kolay olanı vardır lakin eğitimse eğitim çalışma ise çalışma hangi kurum maliye çalışanından çok çalışmakta vergi toplamakta ve dağıtmakta elbetteki Maliye Bakanlığı tüm kurumlara topladığı vergiler oranında dağıtım yapmakta.Peki bu Maliye çalışanları hiç mi 3600 ek göstergeyi hak etmiyor mu? Tabikide hak etmekte hatta tüm kamu kesimi 3600 ek göstergeyi hak etmekte ve tüm çalışanlarına verilmelidir.Böylelikle bir nebzede olsa çalışanlar yıllardır hak ettikleri  maaş artışlarını ve emeklilikte kazanımlar elde etmiş olur.Özellikle Maliye çalışanları 7 yıldır gelir gider çalışanları kurumiçi gelir uzmanlık sınavı açılmadığı için yıllardır aynı masada aynı işi yaptıkları halde ciddi maaş farkı oluşmakta moral motivasyon eksikliği yaşamaktalar.Hiç olmazsa her çalışana 3600 ek gösterge verilerek bu adaletsizliği bir nebzede olsa son verilmiş olur.Çalışma hayatımızda çok maddi kaybımız olsada emeklilik hayatımızda aynı koşulları taşıyıp aynı emekli maaş almamız sağlanmış olur.İnşallah biran önce tüm kamu çalışanlarına ayrım yapmaksızın 3600 ek gösterge verilmelidir.Elbette çalışırken çok zorluklar yaşadık çok maaş kaybımız oldu hiç olmazsa emeklilerimizde  aynı koşullarda olup aynı maaş almamız sağlanır ve tüm çalışanlar arasında adalet sağlanır .

GİB PERSONELİ SUAT FİDAN / Kamubiz.com ÖZEL

(Sitemizden Alıntılanan Haberlerde Kaynak Gösterilmeden Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ceyhun BAYRAKTAR 11 ay önce

Yedi yıldır bekliyoruz, bir yedi yıl daha mı bekleyecez

Avatar
SUAT FİDAN 11 ay önce

her zaman yazılarımızı fikirlerimizi beğenen yorum yapan bizlere katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma başta sizlere olmak üzere sonsuz şükranlarımı sunarım.Biz maliye çalışanları ve tüm kamuda çalışanların 3600 ek göstergeyi hak ettikleri inancını taşımaktayım eşitlik ilkesi bozulmadan hiçbir arkadaşımız mağdur olmadan bu hak verilmelidir saygılarımla.

Avatar
Gülderen Şener 11 ay önce

Maliye bakanlığının kendi memurlarına uygulamış olduğu 7 yıllık haksızlık ve adaletsizlik karşısında sesini çıkarmadan özveri ile işini yapan memurunu artık hatırlasın sabrımızın ödülünü almak istiyoruz.

Avatar
Sevim BAKIRHAN 11 ay önce

Eşitlenmek eşit kılınmak adaletli ve adil iradeyle olur elbette.
Eğitimse evet lisan mezunuyuz.
Tecrübe ise,tecrübenin en alası bizde;otomasyon üncesi ilkel koşullarda,cüzi miktarla çalıştık.Çok kez evde hesap kartı işledik,yeri geldi,hane halkında yardım aldık.
Yorgun ama eşittik koşullar aynı keza ücret eşitliği vardı,bugünden daha onurlu daha gururulu işiyle çalışanıyla,daha barışıktık.
Uzmanlıkla ötekileştirildik ayrıştırılıp,sınıflara ayrıldık.
Düne kadar aynı bizler,birbirimize yabancı kılındık.
Mazeretleri işinde uzman olsanda,yıllarca o işi yapsanda eğitiminiz yetersiz dediler,bir kenara ittiler.
YETMEDİ
Eşit iş yapanları bir hanede farklı farklı ücretlendirdiler
Soruyorum eşitliğin olmadığı ortamda,kimler nemalanır acaba.Gözumuzün içine baka baka ayrıcalıklı sınıfına bizden fazla asgari ucret kadar fazla maaş verip,ücret uçurumu yarattılar.Yeni alanan uzman yardımcılarına işi öğrettik,bizi onlarada mahcup edip bizden fazla ücret verdiler.
Tüm bunların nedeni DİPLOMA yeterliydik,bir günde yetersiz kılındık.
Canı cehenneme diplomasızda biz o işi pekala yapıyorduk ama.
Hakverdik bir kriter belirlenmeli olmalıydı vede uyulmalıydı.
Bizler yaş ortalaması 40/45 olanlar lise ve önlisan mezunları olarak,eğitim şartmış dedik,özveriyle işi sendeğil yapan o diplomayı aldık sonunda.
AKABİN DE Mİ
Geç kalmıştık tabiri caizse,uzmanlık trennini kaçırmıştık,maliye teşkilatının o garında yedi yıldır gelecek trenni bekledik.Bir Allahın kuluda çıkıp demedi ki seferler iptal edildi,bakın başınızın çaresine...
DİYEMEZLERDİ
Her yıl ÖSYM nin açtığı KPSS sınavına girmek için harç ödememizde lazımdı.Ne çok cezayı hak etmiştik o DİPLOMAYI geç almakla.Bir Allahın kullu çıkip demedi ki o tren geçmeyecek,bileti satın alma diye,paranın tatlı yuzünd bakıp,bile bile gelmeyecek tren için yıllarca o bileti tekrar tekrar sattılar.
DİKKAT
Refrandum geldi çattı bizimle varlık bulan yetkili sendika
altı yıl üzerine bizi rüyadında görmüş olmalı ki ...
Twitter da sınav açilacak kampanyası başlattı,tabiki bir diyer kampanyalarına,ucuz sponsorluk yaptırdılar.
Bakanımızda bu ruzgarla sınav açilacak farkındayım haklısınız diyerek bizim için bir mum yaktı.
Refrandum bitti o mum 14 aydır söndüruldü,dibine ışık vermediği gibi;bizide karanlıkta umudlarımızla bıraktı.
SONUÇ
Olarak mesaim bitti,yorgun yorgun eve geldim,malum ramazan iftara daha zaman var.İş elbisem henüz uzerimde yüreğimde dökülenler doğaçlama bir bir yazmak istedim.
Dert olmuş benim gibi binlerin içerisinde,yazdıranlara MaşAllah nazılda malzeme bırakmışlar yanımıza...
FARKINDAYIZ
FARKINDALIK ADINA SESİZ SESİZ KİMSESİZ MÜCADELEMİZİ VERDİK,VERİYORUZ DA;VERECEĞİZDE.
TEŞEKKÜRLER KAMUBİZ-COM
Benim yazacaklarım bitmez,dinlemek için davet ederseniz;çok anlatacağım var.
HAK DA BİLİYOR HAKLIYIZ BİZ.

Avatar
Selim Aysu 11 ay önce

Sesimizi duyurana kadar yazmaya konuşmaya çalışmaya devam.

Avatar
Maliyenin Mağdur memuru... 10 ay önce

Yanyana çalışıp aynı hatta daha fazla çalışan (gider-defterdarlık personeli) vhki ler, uzmanlardan neredeyse 1 asgari ücret düşük almakla haksızlığa adaletsizliğe uğramaktayız sayın devlet büyüklerimizden ve bizlere söz veren sayin maliye bakanimizdan kurum içi yükselme sınavının açılmasını ve 3600 ek göstergenin biz vhki lerede verilmesini istiyorum. Ve Artık sesimiz duyulsun istiyorum.

Avatar
TEVFİK ÇELİK 11 ay önce

HİÇ BİR KURUM YOK MEMURUNUN YÜKSELMESİNİN ÖNÜNÜ KAPATMAŞI.HER ZAMAN MALİYE ÇALIŞANLARI ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEKTEDİR.AYRICA KURUM KENDİ İÇİNDE BİLE ÇELİŞMEKTEDİR.2005 YILINDAN BERİ ÜCRET ADALETSİZLİĞİ VARDIR. 7 YILDIR KURUM İÇİN UZMANLIK SINAVA AÇILMAMAKTADIR.VERİLEN SÖZLER TUTULMAMAKTADIR.

Avatar
İsmail YAĞMUR 11 ay önce

Bekleyin Arkadaşlar çalışanlar elbette 3600 alacak. Burada bir sorun yok. Ama şimdi emekli olmuş Gelir uzmanları birazzor hemde çok zor. alamazlar. Bkanız 666 sayılı KHK ve sonrasına