Memur Sen'den 3600 ek gösterge, sözleşmeli memur ve okul müdürlüğü açıklaması

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Tekirdağ Şubesi’nin Çerkezköy’de düzenlediği ‘Teşkilat Buluşması’nda ek gösterge ve sözleşmeli memur konularına değinerek. 'Ek gösterge sistemi, kamu görevlilerinin mağduriyetini giderecek şekilde kurulmalıdır' dedi. Genel Başkan Yalçın ayrıca İstanbul 5 No’lu Şube’nin yeni hizmet binası açılışında eğitim öğretim çalışanlarının çeşitli sorunlarına değindi.

Memur Sen'den 3600 ek gösterge, sözleşmeli memur ve okul müdürlüğü açıklaması

Ali Yalçın, Tekirdağ Şubesi’nin Çerkezköy’de düzenlediği ‘Teşkilat Buluşması’na katıldı. Ek gösterge sistemi, kamu görevlilerinin mağduriyetini giderecek şekilde kurulmalıdır

Toplu sözleşme hakkını elde eden bir teşkilat olduklarını vurgulayan Yalçın, toplu sözleşmelerde 260 kazanımın altına imza attıklarını kaydetti. Çözülmesi gereken sorunların olduğunu dile getiren Yalçın, şöyle devam etti: “Hak aramanın merkezi, çözümün adresi, mazlum ve mağdurların sesiyiz. Devam eden sorunları çözecek olan da bu teşkilattır, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’dir. 3600 ek gösterge ne olacak diye soranlar var. Sözü verildi, çalışmanın tamamlanmasını bekliyoruz. Toplu sözleşmelerde ek gösterge konusunu masaya taşıdık. Bütün kamu görevlilerinin mağduriyetleri bu noktada giderilmelidir. Cumhurbaşkanının da bir vaat olarak bunu dile getirmesi güçlü bir referans oldu ve bunu nihayete erdireceğimize inanıyoruz.”

Sözleşmeliliğe son verilmelidir

Sözleşmeli personelin sorunlarına da değinen Yalçın, “Sözleşmelilikten kaynaklanan sorunlar var. Eşi ve işi arasında tercih yapmak zorunda bırakılanların, aile bütünlüğü sağlanamadığından ebeveynlerinden daha fazla sıkıntı yaşayan çocukların da temennisi olan kadro beklentisi bir an önce karşılanmalı, hem iç huzuru hem de iş huzurunu bozan, ailelerin bir araya gelmesine engel teşkil eden sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmelidir. Bu anlamda girişimlerimiz, çabalarımız, mücadelemiz sürecek” şeklinde konuştu.

 İstanbul 5 No’lu Şube’nin yeni hizmet binasının açılışında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın eğitim öğretim çalışanlarının çeşitli sorunlarına değindi.

Sorunlara çözüm bulma, kazanım üretme mücadelemiz devam ediyor

Eğitime ve eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Yalçın, “Eğitime ayrılan pay kadar eğitimcilere aktarılan pay da önemlidir. Bu anlayış ve bu gerçekten hareketle, eğitimcilerin gelir vergisi yükü azaltılsın, ek dersten vergi alınmasın, mahrumiyet bölgelerinde ilave mali ve sosyal haklar getirilsin diyoruz. Sözleşmeli personel uygulamasının eğitimde de kamuda da sona ermesini istiyor ve bunun gerçekleşmesi için çaba harcıyoruz. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun öğretmene destek kanunu olarak çıkması için ter akıtıyoruz. Okul yöneticilerimizin hakkını, hukukunu koruyan bir düzenlemenin hayata geçmesinin mücadelesini veriyoruz. Öğretmenlerin statüsünün ve itibarının güçlendirilmesi, ek göstergenin bütün kamu görevlilerine verilmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hizmetli 7 ay önce

yardımcı hizmetlerin gih geçmesi ne oldu ali bey yeter artık boş laflara karnımız tok

Avatar
Veli 7 ay önce

Hizmetliler olarak sorunlarımız çözülsün ek gösterge verilsin memur olarak atamamız yapılsın.

Avatar
Emine 7 ay önce

HİZMETLİ PERSONELİN HAKLARINI SAVUNMAYACAKSANIZ SENDİKANIZA ÜYE OLARAKDA KATILIM BEKLEMEYECEKSİNİZ.

Avatar
ALİ YAÇIN DENİZ 7 ay önce

Doğru düzgün görevde yükselme sınavı yapılmıyor, yardımcı hizmetlere ek gösterge yok, özlük haklarımız görmezden geliniyor. Genel idari Hizmetlere geçişimiz sağlanmalıdır. YHS olarak morale ihtiyacımız var.

Avatar
PASPASCI 7 ay önce

Yardımcı hizmetler sınıfın sorunlarını görün artık bizler sendikaların dolgu malzemesi değiliz sorunlarımıza çözüm istiyoruz. YHS kaldırılsın artık.

Avatar
lütfü 7 ay önce

yardımcı hizmetler sınıfının sorunlarının biran önce çözüme kavuşması gerekiyor. GİH geçmek istiyoruz yhs nin miladı doldu artık memurdan hizmetli olmaz ya işçi olalım yada memur.

Avatar
Kazanımlarımız 7 ay önce

Koçum ali yine yedin bizi.

Avatar
Yıldız BIÇAKCI 7 ay önce

Yardımcı hizmetler sınıfın sorunlarını görün artık bizler sendikaların dolgu malzemesi değiliz sorunlarımıza çözüm istiyoruz. YHS kaldırılsın artık.