Memur Sen'den tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge ve öğretmenlik meslek kanunu açıklaması

Tokat 1 ve 2 No’lu şubelerin düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısına da katılan Yalçın, “Hükûmet, memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde ek gösterge artışını sağlayacak bir düzenlemeyi hazırlayarak ivedilikle hayata geçirilmelidir” şeklinde konuştu. “Öğretmenlik meslek kanununun ölü doğmaması için paydaşların görüş ve önerilerine önem verilmelidir” diyen Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Teklif ettiğimiz ve bir an evvel çıkmasını istediğimiz öğretmenlik meslek kanunu, eğitimcilerin beklentilerini karşılayacak bir içerikle yürürlüğe girmelidir. Bu konuda eğitim paydaşlarının katkısına ve katılımına fırsat verilmelidir. Öğretmenlerin görev, yetki, hak ve sorumluluklarının belirlendiği, mesleki gelişim ve kariyer basamaklarının ve iş güvencelerinin tanımlandığı, öğretmene destek niteliğinde bir meslek kanunu çıkarılmalıdır.”

Memur Sen'den tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge ve öğretmenlik meslek kanunu açıklaması

Tüm kamu görevlilerini kapsayacak 3600 ek gösterge düzenlemesi ivedilikle hayata geçirilmelidir

Kamu görevlilerine kazandıran, sorun çözen, kazanımlarına yenilerini ekleyen, mazlumların umudu olan bir sendika olarak, kaldıkları yerden çalışmalarına devam edeceklerini dile getiren Yalçın, verilen sözlerin yerine getirilmesinin takipçisi olacaklarını söyledi.

Öncelikle 3600 ek gösterge konusundaki sözün yerine getirilmesi gerektiğini belirten Yalçın, “Hükûmet, memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde ek gösterge artışını sağlayacak bir düzenlemeyi hazırlayarak ivedilikle hayata geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlik meslek kanunu, eğitimcilerin beklentilerini karşılayacak bir içerikle yürürlüğe girmelidir

“Öğretmenlik meslek kanununun ölü doğmaması için paydaşların görüş ve önerilerine önem verilmelidir” diyen Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Teklif ettiğimiz ve bir an evvel çıkmasını istediğimiz öğretmenlik meslek kanunu, eğitimcilerin beklentilerini karşılayacak bir içerikle yürürlüğe girmelidir. Bu konuda eğitim paydaşlarının katkısına ve katılımına fırsat verilmelidir. Öğretmenlerin görev, yetki, hak ve sorumluluklarının belirlendiği, mesleki gelişim ve kariyer basamaklarının ve iş güvencelerinin tanımlandığı, öğretmene destek niteliğinde bir meslek kanunu çıkarılmalıdır.”

Akademik ve idari personel arasındaki ayırımcılık sona erdirilmelidir

Üniversite personelinin sorunlarına da değinen Ali Yalçın, şöyle konuştu: “Akademik ve idari personeliyle bir bütün olan üniversitelerde bazı uygulamalar iş barışına halel getirmekte, ayırımcılığa neden olmaktadır. Yıllardır dile getiriyor ve diyoruz ki, akademik personele tanınan bazı temel mali ve sosyal haklar idari personele de verilsin, üniversite idari personelinin özlük hakları ve çalışma şartları kamu personel sistemi içinde kendi özgün şartlarıyla yeniden ele alınsın, geliştirme ödeneğinde akademik ve idari personel ayırımı yapılmasın.”

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Zenci videosu izle
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
engelli y.hizmetli 6 ay önce

ali bey biz memur kadrosu istiyoruz anla artık yahu.hizmetli olmak istemiyoruz.

Avatar
Mehmet NURİ ilhan 5 ay önce

Yollarca devlet dairesinde 657 sayılı yasaya tabi olarak görev yaptım 1 - 4 olup yüksek okul mezunuyum bende bu devlete vergi verdim askerlik yaptım 40 yol memurluk yaptım torpilim olmadığı için üst göreve gelemedim benimkini yüzlerce emekli memur var bizler zaten düşük ücret alıyoruz 3600 haketmiyormuyuz Bu eşitlik ilkesine aykırı değilmiş bu sizin yönetici dediğiniz zaten çalıştığı zaman zarfında yüksek ücret aldı Bu haksızlığın giderilmesini arzederim.