MHP'den 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadro çıkışı

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi üzereine TBMM'de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri memurların 3600 ek gösterge beklediğini dile getirerek, kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici vekil, fahri, ücretli ve kısmi zamanlı personel çalıştırılmasının son bulması gerektiğini belirttiler.

MHP'den 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadro çıkışı

MHP GRUBU ADINA MEHMET TAYTAK (Afyonkarahisar) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin 4’üncü maddesine bağlı cetveller üzerine Milliyetçi Hareket Partisi adına söz almış bulunmaktayım. Gazi Meclisi ve yüce Türk milletini saygıyla selamlıyorum.

Memurlarımız 3600 ek gösterge beklemektedir

Değerli milletvekilleri, ülkemizin huzuru ve düzeni için gece gündüz fedakârca görev yapan Türk polis teşkilatımız, çocuklarımızın geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz ve memurlarımız 3600 ek gösterge beklemektedir. Öğretmenlerimizin ek ders ücretlerinde düzenlemeler yapılmalı, atanamayan öğretmenlerimize çözüm bulunmalıdır. Asgari ücret alan vatandaşlarımız ve tüm meslek gruplarının vergi kesintilerinde iyileştirmeye gidilmelidir.

MHP GRUBU ADINA MUSTAFA KALAYCI (Konya) –Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşları bütçeleri üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldım. Bu vesileyle yüksek heyetinizi ve ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimizi hürmetle selamlıyorum.

Kamuda güvencesiz ve sözleşmeli personel çalıştırılması son bulmalı

Yönetim sisteminin kalitesi kadar, sistemi işletecek olan insan gücü kalitesi de önemlidir. On Birinci Kalkınma Planı’nda da vurgulandığı gibi, ehliyet ve liyakat esaslı bir yaklaşımla, memleketimizin tüm nitelikli insan gücünden etkin ve verimli şekilde yararlanmasını mümkün kılan bir personel rejimi inşa edilmeli ve bu yönde uygulama sergilenmelidir. Kamuda ücret adaleti sağlanmalı, statü ve istihdam karmaşası giderilmeli, kamu çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunları çözüme kavuşturulmalı, ek gösterge çalışması hızla tamamlanarak adaletsizlikler giderilmelidir. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici vekil, fahri, ücretli ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması da son bulmalıdır.

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
y.hizmetli 8 ay önce

siz ilk önce seçim beyannamenizde yazan söz verilen y.hizmetliye memur kadrosunu çözün.

Avatar
ofroz 8 ay önce

yhs verilen sözünüzü unutmayın bu kadar zormu mübaşirlere verilen hak bizede hakkkkkkkkkkkk sözünü unutma........

Avatar
SÖZLEŞMELİ LİSANSLI YHS 8 ay önce

OLUR MU? ASLA. BENCE SİZ AF TEKLİFİ GİBİ BU TEKLİFİNİZİDE GERİ ÇEKİN, HİÇ OLMAZSA UMUTLARIMIZ TAMAMEN ÖLSÜN, OLDU OLACAK DİYE BEKLEMEK ÇOK YORDU ARTIK

Avatar
YHS 8 ay önce

Desenize YHS başka bahara kaldı yine erken seçim yaklaştı ya milleti kandırmaya başladılar

Avatar
Nizamettin 8 ay önce

Neden iyi partinin 3600 ek gösterge teklifine red oyu verdiniz. Şimdi milletin gazınımı alıyorsunuz.

Avatar
TŞK SYN VEKİLİM İYİKİVARSINIZ 8 ay önce

MUHTEREM BAŞKANIM BEN VEKİL İMAM 9 YILLIK 3 TANE İL 4 TANE İLÇE DE AYRI YERLERDE GÖREV YAPMIŞ SES KIRAAT DERECE ALMİŞ MERKEZİ EZANDA GÖREV YAPMIŞ BİR 45 YAŞLARINDA 3 COCUK BABASI OLARAK SESLENİYORUM ACİZ BİR KUL OLARAK YUVAM DAGİLMİŞ ORDAN ORAYA HER YIL AYRI ŞEHİRLERDE GÖREV BİTTİGİNDE BOŞTA KALMIŞ BİR KARDEŞİNİZ OLARAK SİZE SEÇİMLER ÖNCESİ KAMUSEN GENEL MERKEZİNDE KONUŞMA İÇİN GELMİŞTİNİZ ORDA HERKES KADROLU BROKRAT BİRTEK GÖZÜ YAŞLI MADUR YARINI OLMAYAN ASKERİ ÜCRETLE 20 YILDIR HAYATA TUTUNMAYA ÇİRPINAN BiR MİHRAP BİMBER GÖREVLİLER OL

Avatar
BÜLENT BOZKURT 8 ay önce

3600 ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için daha önce muhalefet partilerince verilen tekliflere mecliste iktidar partisi ile birlikte neden red oyu verdiler.

Avatar
Abdullah 8 ay önce

10 yılların emektarı ücretli öğretmen hala mağdur. Bu ne İle izah edilecek Ücretli kadro hakkını istiyor. Bu kadar mı zulümkarlık olur.