Sözleşmeli 4/B'li memurların sesini kimse duymuyor mu?

Sözleşmeli memurlar aynı işi yapmalarına aynı puanlarla alınmalarına hatta daha zorlu mülakat ve güvenlik soruşturmalarını geçmelerine rağmen 2.sınıf memur durumundadır. Eşit işe eşit ücret kavramı bizim için geçerli olmayıp bizim acımız, bizim çocuklarımız bizim eşlerimiz kadrolu memurlara göre daha az değerlidir. Sosyal haklar bakımından işçi ile bile aynı değiliz. Kurumumuzun arabasını kullanma hakkı işçi de bile varken sırf sözleşmeli olduğumuzdan bizde yok . İşte 4/B sözleşmeli olarak çalışan memurların sitemize ulaştırdıkları talepleri:

Sözleşmeli 4/B'li memurların sesini kimse duymuyor mu?

Sözleşmeli memurlar aynı işi yapmalarına aynı puanlarla alınmalarına hatta daha zorlu mülakat ve güvenlik soruşturmalarını geçmelerine rağmen 2.sınıf memur durumundadır. Eşit işe eşit ücret kavramı bizim için geçerli olmayıp bizim acımız, bizim çocuklarımız bizim eşlerimiz kadrolu memurlara göre daha az değerlidir. Sosyal haklar bakımından işçi ile bile aynı değiliz. Kurumumuzun arabasını kullanma hakkı işçi de bile varken sırf sözleşmeli olduğumuzdan bizde yok . İşte sözleşmeli 4/B'li olarak çalışan memurların sitemize ulaştırdıkları talepleri:

Sesimiz kim duyar kim duyurur bilmiyorum. Sözleşmeli memurlar aynı işi yapmalarına aynı puanlarla alınmalarına hatta daha zorlu mülakat ve güvenlik soruşturmalarını geçmelerine rağmen 2.sınıf memur durumundadır. Eşit işe eşit ücret kavramı bizim için geçerli olmayıp bizim acımız, bizim çocuklarımız bizim eşlerimiz kadrolu memurlara göre daha az değerlidir. Sosyal haklar bakımından işçi ile bile aynı değiliz. Kurumumuzun arabasını kullanma hakkı işçi de bile varken sırf sözleşmeli olduğumuzdan bizde yok mesela. Birçok kadroludan daha iyi çalışmamıza rağmen merkezi teşkilatta çalışmamıza da izin yok. Yaptığımız mesailer de kadrolu memura göre daha değersiz. Belki sesimizi duyurmamıza vesile olursunuz ümidiyle yazdım. İnşaallah diyelim artık


Sağlık sektöründe sözleşmeli olarak çalışan bizlerinde mağduriyetini dile getirir misiniz? Yozgatta görev yapmaktayım, eşim işinden dolayı istanbul'da. Çocuk ise Konya'da babaannede. Sizce biz memur olarak bunu hakkediyormuyuz? KPSS ile atandık kadrolu memurlardan dahi yüksek puanlar aldık. Ailemizden biri vefat etse sadece 3 gün mazeret iznimiz var. Evlilik için ise yine 3 gün izin hakkımız va.Eş tayini, eğitim tayini yok! Lütfen sesimizin duyurulmasına yardımcı olunuz.


Sesimizi duyurmaya yardımcı olacağınızı düşünerek size bu maili yazıyorum. Kadrolu öğretmenlerden hiç bir farkımız olmayacağı söylenirken şu an her konuda onlardan geride olduğumuz gerekçesiyle cakılı kaldığımız şehirlerde ne eşimiz yanımıza gelebiliyor ne özlük haklarımız bir kadrolu ile aynı.. aynı sınavlardan geçip, hatta fazlasını bile geride  bırakmışken “sözleşmeli misin?? Aaa 6 sene nasıl geçer? Eşinde gelemiyor yanına değil mi? Sende mi gidemiyorsun? “ gibi küçük düşürücü cümlelerle karsılaşmaktan   usandık. Lütfen bu konuda sesimiz olun..

Sözleşmeli personel olarak bizler bir çok haktan mahrumuz. Kadrolu birisi aile birliği tayini yaparken sözleşmeliler yapmıyor, şu anda milli eğitimde boşanmalar meydana geliyor. Görevde yükselme haklarımız Yok bir çok donanımlı arkadaşlarımız görevde yükselme sınavına 5 yıldır girememekte. Hiçbir şekilde tayin haklarımız yok.


2016 Ekim ayından bu yana sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaktayım. Büyük bir onur ve gururla icra ettiğim görevimde yaklaşık 2 yıllımı geçirmiş bulunmaktayım. Devletimizin bekâsı ve yücelmesi için gelecek nesillerin iyi bir eğitim görmesi gerektiği hepimizin malumudur. Bu kutsal meslek vesilesiyle elimden geldiğince hayırlı nesiller yetiştirmek için çabalıyor olsam da, bu gençliğe yenilerini eklemek adına aile kurmak en büyük temennimdir. Bu temennimin önündeki, "6 yıl boyunca görev yeri değiştirememe" engeli kalkmadıkça bunu gerçekleştirebilmem mümkün değildir. Bütün isteğimiz, kadrolu öğretmenler ile aramızda bulunan ücret ve özlük haklarındaki farkların yanı sıra bir aile kurabilmek adına ''eş durumu tayini" hakkının da bizlere bir an evvel verilmesi olacaktır. Yapacağınız çalışmalarda kolaylıklar diler, bizlerin sesini duymanızı temenni ederim. Saygılar


Ben Ağrı’da sözleşmeli olarak görev yapmakta olan bir öğretmenim. Geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan sözleşmeli öğretmenlik uygulaması bize vaad edildiği gibi kadrolu öğretmenlerle eşit bir şekilde yapılmadı. Gerek maddi haklarımız gerek özlük haklarımız birbirinden oldukça farklı uygulanıyor. Aynı eğitimi alıp aynı KPSS süreçlerinden geçip ayrıca mülakata tabi tutulup aynı yere atanıp da niçin bu kadar farklı uygulamalara maruz kalıyoruz? Sözleşmeli öğretmenlik, aynı yerde 6 yıl çakılı kalma, aile birliğinin sağlanmaması yalnızca sözleşmeli öğretmen olan eşler arasında eş durumu olması, tüm özlük haklarımızın sınırlı olması biz sözleşmeli öğretmenlerin motivasyonunu son derece olumsuz etkilemektedir. Doğu’da öğretmen tutmanın yolu orayı çekici hale getirmekle, Doğu tazminatı veya hizmet puanlarının hesaplanmasında sağlanacak avantajlarla sağlanmalıdır. Uygulanmakta olan sözleşmeli öğretmenlik saydığım sebeplerden dolayı kaldırılmalıdır. Lütfen sesimizi duyun. Önümüzdeki seçim bu uygulamanın kaldırılmasına  bir vesile olsun, mutlu öğretmenler mutlu nesiller yetiştirebilsin. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım..

Kamubiz.com ÖZEL HABER

FACEBOOK'DA BİZİ TAKİP  ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DA BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Anahtar Kelimeler:
Sözleşmeli Memurlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
5393'lü SÖZLEŞMELİ MİMAR 13 ay önce

HELAL OLSUN! ÇOOKK TEŞEKKÜRLER...

Avatar
gamze 13 ay önce

sözleşmeli personellerin sesi olduğunuz için çok ama çok teşekkür ederiz

Avatar
Ebru 13 ay önce

4b lilere biran önce kadro verilmesi gerekiyor eşimden ayrı yaşamak istemiyorum artıkkkk

Avatar
Hakan 13 ay önce

4bli kpss ile atanmış 4bli kadro istiyor 5.yıl oldu aile birliği yok tayin hakkı yok görevde yükselme yok böyle adaletsizlik nereye kadar gider hukumet artık 4bli nin hakkını vermeli yazık gunah

Avatar
SÖZLEŞMELİ Mühendis 13 ay önce

YETER ARTIK ADALET İSTİYORUZ. ÖZLÜK HAKLARI OLMAYAN MEMUR YERİNE GEÇEN PERSONELİZ... AYIP AYIP

Avatar
Eczaci 13 ay önce

Meslektaslarimizla aynı işi yapıp kadrolu eczacilarin yarısı kadar maaş alıyoruz. Haklarımız az kesintilerimiz fazla. Huzurlu çalışma ortamı icin eşitlik istiyoruz. Sendika dahil kimseye sesimizi duyuramiyoruz. Haber yaptığınız için teşekkürler.

Avatar
Zehra 13 ay önce

Sesimizi duyurmaya yardımcı oldunuz.teşekkür ederiz.ama bize karşı kulak tıkıyorlar nedense..

Avatar
4+2 hemşire 13 ay önce

6yıl çakılı olmak da nedir cocuklarımızın büyüdüğünü göremiyoruz. Ailemizle ayrı şehirlerde yaşamaktan bıktık. Hiç onsancıl olmayan şartlarda çalışıyoruz istifanın ve boşanmanın eşiğindeyiz şartlarımız bir an evvel düzeltilmeli