Şube müdürlüğü ve şef kadroları kaldırılıyor mu?

Bakanlık Merkez Teşkilatında ve Taşra Teşkilatında, şube müdürlüğü ve şef kadrolarındaki son durum nedir? Şube müdürlüğü ve şeflik kadroları kaldırılacak mı? 2 nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde merkez teşkilatında şef ve şube müdürü kadrosu nasıl yer aldı? Şeflik kalkıyor mu?

Şube müdürlüğü ve şef kadroları kaldırılıyor mu?

Bakanlık Merkez Teşkilatında ve Taşra Teşkilatında, şube müdürlüğü ve şef kadrolarındaki son durum nedir? Şube müdürlüğü ve şeflik kadroları kaldırılacak mı? 1 ve 2 nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde merkez teşkilatında şef ve şube müdürü kadrosu nasıl yer aldı? Şeflik kalkıyor mu?

1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Yeni Hiyerarşik Kademelere bakıldığında "Şeflik" ünvanının 3046 Sayılı Bakanlıkların Kuruluş ve Gorev Esaslari Hakkindaki kanunda oldugu gibi kalması ve Hiyerarşik Yönetim kademelerinden sayılması Şeflerin itibar ve özlük hakları mücadelesinde ümit verici olmuştur. Ancak Merkezdeki şube müdürlüğü ve şeflik kadrolari bu kanun hükmünde kararname ye göre lav edilmiş görünmekte ve muhtemelen yerine uzmanlık ve kariyer uzmanlığı getirilecek.

(Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkındaki 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Ortak Hükümler Başlıklı 17.bölum-Bakanliklarin temel Kuruluşları ve hiyerarşik kademeler başlıklı 509. Maddesi)

Bakanlık merkez teşkilatında:
1) Bakan Yardımcılığı,
2) Bakan Yardımcılığına bağlı Genel Müdürlük, Kurul Başkanlığı veya Daire Başkanlığı,
3) Genel Müdürlük veya Kurul Başkanlığına bağlı Daire Başkanlığı,

b) Bağlı kuruluşlarda:
1) Genel Müdürlük,
2) Daire Başkanlığı,
3) İhtiyaca göre kurulacak Şube Müdürlüğü,

c) Taşra teşkilatı bölge kuruluşlarında:
1) Bölge Müdürlüğü,
2) Şube Müdürlüğü veya Başmühendislik,
3) Şeflik veya Mühendislik,

ç) Taşra teşkilatı il kuruluşlarında:
1) Vali,
2) İl Müdürlüğü,
3) Şube Müdürlüğü,
4) Şeflik,

d) Taşra teşkilatı ilçe kuruluşlarında:
1) Kaymakam,
2) İlçe Müdürlüğü,
3) İhtiyaç bulunan ilçelerde Şube Müdürlüğü,
4) Şeflik.

Emir Kazak

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
lkjh 5 gün önce

kaldırılsın şübe müdürleri anca siyaset peşininde geciiiiiiiiiiiiiiiii yalaka

Avatar
Meb 5 gün önce

Şube müdürlüğü ve il müdür yardımcılığı kadroları gereksiz ve islevsizdir

Avatar
Sadi 5 gün önce

Şube Müdürlüğü kadrolarının tamamına yakını hülle yoluyla elde edilmiş yalakalıkla alınmış kadrolardır, lav edilmesi yerinde olacaktır.

Avatar
Şef 5 gün önce

Şube müdürlerin kalkması vatandaşın hayrınadır gitsinler yer

Avatar
Emre Gürbüz 4 gün önce

Kurumlarda birçok ünvan var çok karışıklık ve haksızlıklar var, Taşra kadrolarında direk yazı işleri müdürü idari işler müdürü olabilirken bakanlık kadroları taşrada şef , bilgi işlem müdürü adli sicil müdürü gibi ünvanlar mevcut aynı işi yapan ancak aynı maaşı alamayan çok insan var her kurumda şartlar eşit olmalı, Bilgi İşlem Müdürü kadrosu idari bir kadro olması ve teknik kadro olmadığı halde sadece mühendislik mezunlarının girebildiği bir sınav, yetenek de önemli başarıda ancak bizler giremiyoruz eşit diplomaya eşit iş imkanı istiyoruz, kurumda birsürü ünvan yerine eşit ünvanlar olsun

Avatar
murat 4 gün önce

Şube müdürlüğü gerekli bir kadrodur. "kedi uzanamadığı eye pis dermiş" misali bazı arkadaşlar saldırılar hemen. ama müdür yardımcılığı gereksiz ve liyakatsız insanlarla dolmuştu. kaldırılması isabet olmuş...

Avatar
F.Çavdar 3 gün önce

Bunlar kuruluşların hiyerarşik kademeleri

Avatar
meltem okur 4 gün önce

şube müdürlüğü ve şeflik kaldırıldı ama görevde yükselme mülakatlarındaki bu ünvanlar hakkında hiçbir açıklama yapılmıyor.