Sağlık Personelinin Aylıklarının Artırılması TBMM'de!

Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil tarafından, emekli sağlık çalışanlarının aylıklarının artırılması ve 72 yaşına kadar çalışma imkânı getirilmesini amaçlayan Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 09 Haziran 2017 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

Sağlık Personelinin Aylıklarının Artırılması TBMM'de!

Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil; “Bahse konu kriterleri taşıyan tabip, eczacı ve diş tabipleri ile uzman tabiplere emekli aylıklarına eşit bir şekilde yapılacak artış hükme bağlanmakta; bunların dul ve yetimlerinin de bu haktan yararlanma hakkı getirilmekte; bu artışların hesaplanma yöntemi belirlenmekte, söz konusu giderlerin Hazine tarafından karşılanacağı ve ödemelerin geçmişe yönelik bir hak doğurmayacağı madde ile hükme bağlandığı,

Ülkemizdeki hekim eksikliği ve bu eksikliği gidermek üzere yürürlüğe konulan “mecburi hizmet” olarak tabir edilen düzenlemeleri içeren 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunun ilgili hükümleri; gerek Anayasa Mahkemesi, gerek ise Danıştay’ın ilgili dairelerince Anayasal temel hükümlerine ve hukuka uygun görülmüştür. Dolayısıyla hekim eksikliği ülkemizin ilgili yargı yerlerince de kabul gören büyük bir sorunudur. Personel eksikliğinin iş hayatının her alanında sıkıntılara yol açabileceği açık olmakla birlikte, söz konusu eksikliğin sağlık hizmetlerinin sunumunda ortaya çıkması halinde insan sağlığı ve yaşamını tehdit edebilecek boyutlarda olabileceği ve telafisi imkânsız zararların ortaya çıkabileceği ve telafisi imkânsız zararların ortaya çıkabileceği aşikârdır. Bu çerçevede Sağlık Bakanlığında görev yapan hekimlerin idarece de uygun görülmesi kaydıyla 72 yaşına kadar çalışmasına imkân tanınmasını” içeren Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 09 Haziran 2017 günü TBMM Plan ve Bütce Komisyonuna gelmiştir.

memurahval

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
google spam ekibi 3 yıl önce

içerik hırsızlığı ve site genelinin kopya içerik olduğu google spam ekibine iletildi yakında google indekste kamubiz.com şeklinde aramada bile çıkamayınca göreceksiniz kopya içerikle içerik hırsızlığıyla fazla sıçranılamayacağını

Editörün Notu: Özgür ve gerçek habercilik ilkesi gereği haberlerimizde kaynak gösterilmektedir. Bilginize