2010 Kpss Mağdurlarının Feryadı

Bizler fetö operasyonları kapsamında ihraç edilenler değiliz. Kamuoyunda 2010 kpss mağduru denildiğinde akla 670-675 nolu khk ile ihraç edilenler gelmektedir. Bizler 2010 kpss sorularının çalınmasıyla yüksek netler yapıp ancak düşük puan alarak atanamayan insanlarız. Öncelikle bunun bilinmesini istiyoruz.

2010 Kpss Mağdurlarının Feryadı

Bizler fetö operasyonları kapsamında ihraç edilenler değiliz. Kamuoyunda 2010 kpss mağduru denildiğinde akla 670-675 nolu khk ile ihraç edilenler gelmektedir. Bizler 2010 kpss sorularının çalınmasıyla yüksek netler yapıp ancak düşük puan alarak atanamayan insanlarız. Öncelikle bunun bilinmesini istiyoruz.

2010 kpss sınavında soruların önceden sızdırılması ile aşırı yüksek netler ortaya çıkmış; bunun neticesinde standart sapma düşmüş ve yüksek netlere düşük puanlara tekabül etmiştir. Bu durum binlerce insanın mağdur olmasına neden olmuştur.

2010 kpss nin yargı kararı ile iptal edilmesinden sonra devlet erkanı ; ‘ Sınavın kısmi olarak iptal edileceğini, hakkıyla yerleşenlerin korunacağını ve bu kopya yüzünden mağdur olanlarım mağduriyetinin giderileceğini’ söylediler.

Bu aşamadan sonra bizler mağduriyetimizi anlatmak için tv programlarına çıktık, siyasiler ile görüştük. Ceza davalarına müdahil olduk. Cimere, Bimere Meclis dilekçe komisyonuna, Meclis Darbe komisyonuna dilekçe yazdık. Bir milletvekiline durumumuzu anlatan dosya sunduk. Sosyal medyada derdimizi anlatmaya çalıştık. Ulaşabileceğimiz her yere ulaştık verilen sözlerin tutulmasını ve hakkımızın teslim edilmesini istedik. Zaman içinde verilen sözler unutuldu. Görüştüğümüz herkes haklı olduğumuzu söyledi. Ancak herhangi bir somut adım atılmadı. İptalin ardından 9 ay geçti ve biz hala bekliyoruz.

Somut adımlar atılmadığı için bizler dava yoluna gittik. Dava açmak devlete karşı olmak değildir. Dava açarak idarenin yaptığı yanlışı düzeltmesini mağduriyetimizi gidermesini istiyoruz. İdare Hukukuna göre; ‘İdarece bir yanlışın tespiti halinde yanlış geçmişe dönük olarak tümden kaldırılır ve yok hükmündedir.’ İptal ile idare sınavı kısmi olarak iptal ederek hakkıyla yerleşenleri korumuştur. Nitekim bu doğru bir adım olup eksik olan ise soruların çalınmasıyla mağdur olan kesime haklarının verilmeyişidir. Eksikliğin ortadan kaldırılarak haklarımızın verilmesini istiyoruz. Davamızdan hiçbir şekilde vazgeçmiyoruz. Sonuna kadar gideceğiz. Hakkımızı alana kadar devam edeceğiz. Haklılığımızın göstergesi ise sınavın yargı kararı ile iptalidir.

2010 kpss mağdurları olarak gecemizi gündüzümüze kattık. Çalıştık, didindik ve elimizden gelenin en iyisini yaptık. Ancak sorular çalındı ve geleceğimiz elimizden alındı. Nasıl bir mağduriyet yaşandığını görmek isteyen herkese bunu ispat edebiliriz. 2010 kpss 7 yıllık bir zulümdür. Bizler ise bu zulme uğrayan mazlumlarız. Adaletin tesis edilerek hakkımız olan kadroların bizlere teslim edilmesini istiyoruz. Bizler ;

1. 2010 kpss de kopya çekenlerin tespit edilerek atılmasını

2. Atılan ve kopya çektiği tespit edilen fetöcülerin puanlarının çıkarılmasını

3. Çıkarılma işlemi bittikten sonra puanların tekrar hesaplanmasını

4. Bu puanlar ile 2010 yılı şartları baz alınarak atama yapılmasını Devletimizden talep ediyoruz

Ve yetkililere ithafen ;

2010 kpss Mağdurlarından Yetkililere Açık Mektup

Ben Sibel’im. Üzüntüsünden erken doğum yapan ve engelli bir bebeğe sahip olan…

Ben Sinem’im. Erken yaşta babasını kaybeden kardeşlerinin yardımıyla okuyan ve öğretmen olan…

Ben Ülkü’yüm haksızlığa uğradığı için kahrından kanser olan…

Ben Nursel’im. Okuma – yazma bilmeyen bir annenin öğretmen kızıyım. Anne ve babamın onuru, umuduyum.

Ben Meral’im. Vatana olan sevgisi canıyla sınanan bir asker eşiyim. Her zaman devletinin yanında her zaman dik duran.

Biz kim miyiz ? Bizler anne babayız. 2010 kpss de emeği, ekmeği geleceği çalınanlarız. Biz her daim devletine güvenen, inanan ve sabırla adaleti bekleyen gençleriz. Vatan ve bayrak aşkıyla yanan tertemiz bir nesiliz.

Ve biz şimdi; Devletin yetkililerine, Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza değil; onların yüreklerindeki ve vicdanlarındaki anne babaya ve kardeşe sesleniyoruz. Lütfen duyun bizi ! Bizler 7 yıldır ADALET bekliyoruz. Zaman bu kadar acıyı biriktirirken, adalet için daha fazla geç kalınmamalı diyoruz. Emeğimizin karşılığı olan kadroları istiyoruz. Saygılarımızla…

2010 KPSS MAĞDURU DAVA AÇANLAR GRUBU / Kamubiz.com Özel Haber

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 3 yıl önce

2010 kpss iptal oldu şimdi ise emekleri çalinanlara haklarinin iadesini bekliyoruz.

Avatar
ayse 3 yıl önce

inşAllah adalet yerini bulur ve hayallerimiz gerçek olur