Danıştay'a Zabıt Katibi Alım Usulündeki Değişiklik Resmi Gazetede

Resmi gazetede bugün (24 Mart 2017) yayımlanan Yönetmelik değişikliği ile, Danıştay Başkanlığına ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların seçimine ilişkin usul ve esasları da düzenleyen “Danıştay Personeli Atama Ve Nakil Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı. Bu düzenleme ile Danıştaya Zabıt Katibi alımında yapılan uygulama sınavına çağrılacak aday sayısına sınırlama getirildi. İşte o düzenleme..

Danıştay'a Zabıt Katibi Alım Usulündeki Değişiklik Resmi Gazetede

Bugün (24 Mart 2017) yayımlanan Yönetmelik değişikliği ile, Danıştay Başkanlığına ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların seçimine ilişkin usul ve esasları da düzenleyen “Danıştay Personeli Atama Ve Nakil Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı. Bu düzenleme ile Danıştaya Zabıt Katibi alımında yapılan uygulama sınavına çağrılacak aday sayısına sınırlama getirildi. İşte o düzenleme..

DANIŞTAY PERSONELİ ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 17/12/2011 tarihli ve 28145 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin birinci fıkrasına (c) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki bent eklenmiştir.

“ç) Merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının yirmi katı kadar aday çağrılır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Danıştay Başkanı yürütür.

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.