TİGEM Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Ziraat Mühendisi, Veteriner, Tekniker gibi alanlara yapılacak olan memur alım usul ve esasları yeniden düzenlendi. 04.06.2018 tarih ve 30441 sayılı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM) Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav ve Atama Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazetede yayımlandı.

TİGEM Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Ziraat Mühendisi, Veteriner, Tekniker gibi alanlara yapılacak olan memur alım usul ve esasları yeniden düzenlendi. 04.06.2018 tarih ve 30441 sayılı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM) Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav ve Atama Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazetede yayımlandı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden:

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TAŞRA TEŞKİLATINDA

İSTİHDAM EDİLECEK ZİRAAT MÜHENDİSİ, VETERİNER HEKİM,

TEKNİKER VE TEKNİSYEN POZİSYONLARINA AİT SINAV VE

ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 26/9/2017 tarihli ve 30192 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav ve Atama Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“c) Son başvuru tarihi itibarıyla mezun olunan programa göre geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3, KPSSP93 ya da KPSSP94 puan türünden, KPSS’nin ilgili puan türlerinden en az yetmiş almış olmak.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “yirmi” ibaresi “on” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinde yer alan “dört” ibaresi “üç” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Sınav Komisyonu; KPSS, sözlü ve yazılı sınavın aritmetik ortalamalarını alarak nihai başarı listelerini hazırlar. Sınav Komisyonu yarışma sınavından başarılı olan adaylar arasından gerekli görülen sayıda yedek aday belirleyerek başarı listesini İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına gönderir.”

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ilgili diğer mevzuat” ibaresi “cari yılda uygulanacak Yatırım Finansman Kararnamesi” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7 – Bu Yönetmelik hükümlerini Genel Müdür yürütür.

Kamubiz.com Özel Haber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.