Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bütçede aldıkları tedbirler sayesinde bugün EYT ile ilgili problem yaşanmayacağını belirterek "Bugün açıklanan memur ve emeklilerin maaş artışlarının da bütçe üzerinde bir yükü olmayacak." dedi.

"OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖNCE ARZI ARTIRSIN"

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Nebati, yarın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile "Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası"na ilişkin kapsamlı bir açıklama yapacaklarını anımsatarak "Kredi oranları yüzde 1'in altında olacak. İki bakanlık olarak konut fiyatlarına yönelik tedbir alıyoruz. Bizim amacımız birincisi konut edinilmesini sağlamak, ikincisi haftaya salı günü açıklayacağımız KGF paketimizle konut üretimi yapanları desteklemek. Yarınki kampanya oldukça güçlü olacak." şeklinde konuştu.

Otomotivde ÖTV indiriminin gündemde olmadığını kaydeden Nebati, "Bu konuyu kim yayıyor anlamış değilim. Araç piyasası oldukça canlı, talepte herhangi bir sıkıntı yok, arzda sıkıntı var. Otomotiv sektörü öncelikle arzı artırsın." değerlendirmesinde bulundu.

TBMM'de önemli ve yoğun hafta TBMM'de önemli ve yoğun hafta

Bakan Nebati, Türkiye Ekonomi Modeline yönelik de değerlendirmelerde bulunarak söz konusu modelin bir yılda enflasyon ve dış etmenler dışında bütün makro ekonomik göstergelerde başarı elde ettiğini anlattı.
NTV

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ