Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in müdahalesiyle müdür açığa alınırken kadın müdür Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayetçi oldu.

İzmir’in Seferihisar Belediyesi’nde yaşanan olay ilçeyi karıştırdı. Belediyede uzun yıllardır imar ve şehircilik müdürü olarak görev yapan E.D. geçtiğimiz hafta gece geç saatte aynı belediyenin İnsan Kaynakları Müdürü olan  A.M.O.D’ye mesaj attı.

Toplu İş Sözleşmesi imzalandı! Ücretlerde yüzde 150 artış Toplu İş Sözleşmesi imzalandı! Ücretlerde yüzde 150 artış

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

İlk olarak sosyal medya platformlarından videolar gönderen E.D. bir süre sonra cinsel içerikli videolar ve mesajlar göndermeye başladı. Duruma tepki gösteren kadın müdür mesajları ailesiyle paylaşınca olay büyüyerek belediyeye yansıdı. Konunun yayılması ve duyulması üzerine belediyede birçok müdür ve üst düzey yetkili ile kadın çalışanlar duruma tepki gösterdi.

Seferihisar Belediyesi’nde yaşanan video skandalının ardından kadın müdür Seferihisar Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak mevkidaşından şikayetçi oldu. Savcılık şikayet üzerine işlem yaparken ifadesine başvurulan müdürün ise “Asil isimli bir arkadaşı olduğunu, video ve mesajları ona göndermek istediğini fakat yanlışlıkla A.M.O.D. ismine gönderdiğini söylediği” ifade edildi.

GÖREVDEN ALINDI
Olayın Seferihisar’da yankı uyandırması ve belediyede tartışmalara neden olması üzerine duruma müdahale eden Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İmar ve Şehircilik Müdürü E.D.’yi görevden aldı.

egedesonsöz