Çorum Belediyesi Personel Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arsında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri  atılan imzalarla sona erdi. 

Çorum Belediyesi yeni hizmet binası konferans salonunda  toplu sözleşme imza töreni yapıldı.

Toplu iş sözleşmesiyle maaşlara yüzde 54 zam Toplu iş sözleşmesiyle maaşlara yüzde 54 zam

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin yaptığı işlerle tüm Türkiye’de adından söz ettirdiğini belirterek, “Tüm çalışma arkadaşlarımız aşkla çalışıyorlar. Geçmişten günümüze güzel işlere imza atıldı bugünden sonra da atılmaya devam edecek. Her zaman işçimizin, memurumuzun, personelimizin yanında olduk. Her zaman terazinin personel tarafına baktık. Belediye olarak mali imkanlarımızı ne kadar zorlayabilirsek, memurumuzun işçimizin hep yanında olalım dedik.  Bugünde çok güzel bir sözleşmeye imza atacağız. Belediyeler ve Çorum Belediyesi iyi günde kötü günde her zaman devletinin yanında oldu. Özellikle son dört yıl hem devlet olarak hem de belediyeler olarak büyük imtihanlardan geçtik. Pandemi döneminde üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Deprem oldu. Deprem olur olmaz biz hemen itfaiye de buluştuk. Yine orada sizler vardınız. Çorum Belediyesi olarak Afşinliler’in gönlüne zihnine Çorum’u sizler kazıdınız. Sizleri tebrik ediyorum. Afşin Belediyesi bizim kardeş belediyemiz oldu. Sizinle bir kez daha gurur duydum. Bundan sonra da gurur duymaya devam edeceğiz” dedi. 

Personel şirketinde 1469 çalışan olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, “Personel şirketimizde ki her bir arkadaşımız çalışanımız kahramandır. Görüşmelerimiz neticesinde imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak bir ücret belirledik. Buda yetmez nasıl yedinci ayda memurlara zam geliyorsa sizlere de yedinci ayda zam gelecek. Açıklayacağımız rakam 3-4 aylık bir rakamdır. Şu anda aile yardımıyla beraber bir işçimizin alacağı ücret 14 bin 300 liradır. Hayırlı olsun. Buna kalifiye dahil değildir. Kalifiye olanlar yine farklarını alacaklar. 100’ün üzerinde arkadaşımızı da kalifiyeye dahil ettik. Sözleşmemiz bütün mesai arkadaşlarımıza hayırlı olsun” şeklinde belirtti.

corumhakimiyet