Cumhurbaşkanlığı Sözcüsüİbrahim Kalın, “Eğilim, önümüzdeki günlerde aksi yönde bir siyasi mutabakat olmadıkça, seçimin vaktinde, mayısta yapılması yönünde” dedi.

CNN International’dan Becky Anderson’a konuşan İbrahim Kalın, 6 Şubat’ta Maraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle 20 Şubat'ta Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8’lik depremler ve yaklaşan seçimlere dair açıklama yaptı.

Seçim tarihi açıklaması

İşte TBMM'nin bu haftaki gündem başlıkları İşte TBMM'nin bu haftaki gündem başlıkları

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
Seçim tarihi ile ilgili tartışmalar hakkında da açıklamada bulunanİbrahim Kalın, seçimlerin ne zaman yapılacağı konusunda son sözün Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) olduğunu kaydetti.

Kalın, "Cumhurbaşkanı bu kararı kendi başına alamaz. Meclis'in bir karar, görüş bildirmesi gerek. Ama günün sonunda Yüksek Seçim Kurulu etkilenen 10 şehirde seçim olup olmayacağına karar verecek" dedi.

"2 milyondan fazla kişi bölgeden ayrıldı" diyen Kalın, "Gittikleri yerde nasıl oy verecekler gibi teknik sorunlar var. Ancak eğilim, önümüzdeki günlerde aksi yönde bir siyasi mutabakat olmadıkça vaktinde, mayısta yapılması yönünde” ifadelerini kullandı.

milligazete