Memur Sen'e Bağlı Sendika, Üye Başına 30 Lira Prim Verme Kararı Aldı İddiası!

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı yaklaşık 80 bin üyesi ile en büyük sendikası konumundaki Diyanet-Sen “Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası” promosyonlu üye alımı başlattı.

DİYANET 24.03.2022, 14:04 Editör
Memur Sen'e Bağlı Sendika, Üye Başına 30 Lira Prim Verme Kararı Aldı İddiası!

Türkiye genelindeki il ve ilçe temsilciliklerine gönderilen talimatta, 15 Mayıs tarihine kadar il ve ilçe şubelerinde yeni üye yapan veya bir başka sendikada bulunan üyeyi Diyanet-Sen’e çeviren temsilcilere her bir üye için kişi başı 30 TL prim vaat edildi. Yani 200 üye getiren bir imam 6 bin TL’yi cebine koyacak. Promosyonlu üye alımında, imamlara 15 Mayıs tarihine kadar da süre verildi. Türkiye genelindeki temsilciliklere gönderilen yazıda ise şöyle denildi. “Genel Merkez Yönetim Kurulumuz yaptığı toplantıda, ilgi karar gereğince 15 Mayıs öncesi teşkilatımızın üye çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla üye yapma kampanyası başlatmıştır. Söz konusu karar gereğince Genel Merkez Yönetim Kurulumuz 23 Mart ile 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılan her üye için 30 TL’lik prim vermeyi kararlaştırmıştır. Kaydedilen her üye için 30 TL’lik prim iadesi bir defaya mahsus Haziran ayı avanslarına eklenmek suretiyle şube hesaplarına yatırılacaktır”  

Türk Diyanet Vakıf-Sen'den Tepki!

Bu arada Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı, uygulamaya tepki göstererek, “Yazık sendikal ahlak rafa kaldırıldı. Yetkili sendikayım diyeceksin, erdemliler hareketiyiz diyeceksin, 80 binin üzerinde üyeniz olacak. Bağlı bulunduğunuz konfederasyonun besmelesiyiz diyeceksiniz. Sonra da 30 TL’ye üye avına çıkacaksınız. İlklerin sendikası ne diyeyim. Tebrikler” şeklinde konuştu.  
odatv/ sözbursa

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Hoca 7 ay önce
Başka ne beklenir ki amaç üyenin hakkını korumak değil kasasına para girsin.
alican 7 ay önce
Başka ne beklenir ki
23
açık