Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, Memur-Sen Muğla ve Manisa il temsilciliklerinin genişletilmiş il divan toplantılarına katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kimdir? Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kimdir?

Önder, yetkili olduğumuzdan bu yana önemli kazanımlara imza attık, birçok sorunun çözüme kavuşturulmasını sağladık. Var olan sorunları da biz çözeceğiz” şeklinde konuştu.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Bir an önce çözülmesi gereken sorunlara işaret eden Öner, “Hayat pahalılığı karşısında alım gücü düşen kamu görevlilerine seyyanen zam verilmesi, 1. dereceye yükselen kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması için gayret gösteriyoruz. ‘4688 sayılı Kanun değişmeli, adil bir toplu sözleşme düzeni kurulmalı’ diyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak bu sınıftaki çalışanların genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Mesut Öner, sözlerini şöyle tamamladı: “Afet bölgesinde görev yapan kamu görevlilerine tazminat verilmelidir. Görevde yükselme ve unvan değişikliği periyodik hâle getirilmeli, üniversite idari personelinin tayin sorunu çözülmeli, uygulama birliği sağlanmalıdır. Bayram ikramiyesi kamu görevlilerine de verilmelidir. Emekli kamu görevlilerine aile yardımı devam etmeli, bütün gelirler emekli keseneğine yansıtılmalı, sosyal güvenlikte ayrım kalkmalıdır. Bu ve benzeri sorunlara çözüm bulununcaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.”