İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yetki ile sendika belirleme işlemi tamamlandı. En fazla üyeye sahip olan Eğitim Sen, Didim’de yetkili sendika görevini sürdürdü.

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basına bilgiler veren Eğitim Sen Dİdimbaştemsilcisi Belkıs Kahraman “Yaklaşık 900 eğitim emekçisinin görev yaptığı kentimizde hem eğitim emekçilerinin ekonomik özlük ve sosyal hakları için hem de toplumsal sorunlara duyarlılık göstererek toplumcu sendikal mücadele yürüten sendikamız Eğitim Sen Didim’de yetkide kararlığını sürdürmüştür. Üye sayılarına bakıldığında eğitim emekçilerinin biz Eğitim Ve Bilim Emekçileri Sendikası’na duyduğu güven ve beklentinin yüksek olduğunu görüyoruz. 800’e yakın sendikalı eğitim emekçilerinin 302’sinin bizlere ve yürüttüğümüz hak emek mücadelesine inanarak bizlerle beraber bu yolda yürümesi, yürüttüğümüz mücadelenin ilkeselliğindendir.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Geçen sene iktidarın sendikası Eğitim Bir Sen’in yargıya taşıdığı ve sonuçlanan “Halk Eğitim Merkezi’nde çalışan usta öğreticilerin , 4688 sayılı Kamu kapsamında sendikaya üye olabileceğinin tespitine karar verilmesi” yönündeki Yargı kararına rağmen Didim Halk Eğitim Merkezindeki 11 üyemiz listemize eklenmemiştir. Listemize eklenmeyen üyelerimiz için muhalefet şerhimizi koyarak itirazımızı yaptık. Yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda idarenin kararda ısrarcı olması, üyelerimizin listeye eklenmemesi halinde her ne kadar adalete olan inancımız kalmamış olsa da yargı yolunda tekrar bir hak arama mücadelesine gidilecektir. Tüm eğitim emekçilerinin maaşlarını ve ek ödemeleri aldığı bankalarla yapılan Banka Promosyonu da Aralık 2023’te sonlanacak olup 2024 yılı için yapılacak promosyon görüşmeleri ve anlaşmayı da Didim’de yetkili olan Eğitim Sen yapacaktır. Bunun bilincinde olan eğitim emekçisi arkadaşlarımızın da bize olan inancının ve güveninin farkındayız. Eğitim emekçilerin gerçek temsilcisi olan ve bu ülkenin aydınlık yüzü olan Eğitim Sen’i tercih eden bütün eğitim emekçilerine teşekkür ediyoruz.”dedi.

İlçe milli eğitim müdürü bu iddialar hakkında açıklama yapacak mı? İlçe milli eğitim müdürü bu iddialar hakkında açıklama yapacak mı?

sesgazetesi