100 Binlerce Öğretmenin Sendika Üyeliği Usulsüz

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) Genel Başkanı Oğuz Özat: 100 Binlerce Öğretmenin Sendika Üyeliği Usulsüz!

EĞİTİM 24.09.2022, 22:38 Editör
100 Binlerce Öğretmenin Sendika Üyeliği Usulsüz

Öğretmenlerin sendika üyeliklerinde yıllardır usulsüzlük yapılmıştır. 100 binlerce öğretmen Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı şekilde sendikalara üye yapılmıştır. Üyelikler ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır, hiç biri değildir.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Çalışma Bakanlığı bu kanun dışılığa çanak tutmaktadır. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) olarak ilgili Bakanlığa üyeliklerde ıslak imza ve ıslak mühür şartı olmadığı takdirde üyelikler kabul edilip edilmeyeceği konusunda bilgi talebi ile iki defa yazı yazdık. İkisine de kaçamak cevaplar aldık, çünkü usulsüzlüğün ve kanunsuzluğun kaynağ Çalışma Bakanlığıdır.

Sadece yetkili sarı sendika değil, muhalefete bağlı sarı sendikaların da yaptığı usulsüzlük ve kanunsuzluktur. Normalde şu anda Türkiye'deki öğretmenlerin %80'inin usulsüz ve kanunsuz şekilde sendika üyelikleri vardır, bu öğretmenler aslında sendikalara üye değildirler ve sendika aidatlarının dahi iadesi gerekir.

Oğuz ÖZAT
EĞİTİM GÜCÜ SEN Genel Başkanı

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)