9 Aralık 18.30'da Öğretmenler Ek Zam İstiyor

Uzman ve Başöğretmenlikte yapılacak maaş artışıyla tüm öğretmenlerin maaşlarında artış yapılmış algısı oluşturulmuştur. Oysa bu doğru değildir, Kariyer Basamakları Tazminatı öğretmen maaşlarını iyileştirmekten çok uzaktır. Kaldı ki 10 yılın altı hizmet süresi olan ve herhangi bir sebeple sınava giremeyen öğretmenlerimizin mağduriyeti de daha büyüktür.

EĞİTİM 08.12.2022, 16:17 Editör
9 Aralık 18.30'da Öğretmenler Ek Zam İstiyor

Adil olanı tüm öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesidir. Çünkü öğretmen camiası yüksek enflasyon karşısında, yoksulluk sınırı altındaki maaşlarıyla geçim derdi çekmektedir.

Mevcut maaşlarla öğretmenler, öğretmenlik mesleğinin statüsüne yakışmayan düşük yaşam standartları altında,görevlerini icra etmekte zorlanmaktadır.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Öğretmenler hayat pahalılığı karşısında düşük maaş ve yüksek vergi uygulaması sonucu yoksulluk çekmektedir.Düşük maaş yetmezmiş gibi yüksek vergi ile enflasyona yenik düşmüştür.

Hal böyle olunca tüm öğretmen maaşlarına, 2023 Ocak memur maaş zammına ek olarak refah zammı kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu koşullar altında, öğretmen maaşlarına ek zam ve %15 vergi dilimi sabitlemesi haklı talep olacaktır.

Öğretmenler olarak, 2023 Ocak memur maaş zammına ek olarak  öğretmenlere refah zammı ve %15 vergi dilimi sabitlemesi talebimizi 9 Aralık 2023 Cuma akşamı saat 18.30’da Twitter etkinliği ile yetkililere duyuracağız.

Taleplerimizi daha yüksek sesle duyurabilmek için 9 Aralık Cuma akşamı saat 18.30’da tüm öğretmenlerimizi ve öğretmenleri temsil eden sendikaları Twitteretkinliğimize bekliyoruz.

Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
ABDULKADİR AK 2 ay önce
Öğretmen arkadaşlarımızın mücadelesine destek vereceğim inşaALLAH.
barbaros 2 ay önce
ben kendimi bildim bileli öğretmen maaşı yoksulluk sınırının hep altında olmuştur.varsa yoksulluk sınırını geçtiği bir dönem lütfen biri bana hatırlatsın
tc 2 ay önce
diğer memurlar parayı koyacak yer bulamıyor