Açığa Alınan Okul Müdürü Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

İddiya göre lise öğrencisinin derslerindeki başarısından dolayı okul müdürünün kendisine sürekli ‘Seni, Milli İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ telkinlerinde bulunduğunu, bu telkinlerin ardından lise öğrencisini 35 yaşında evli ve bir çocuk babası olan Ahmet Mandal'ı MİT çalışanı olarak tanıştırdığı, Mandal'ın kızı evine götürüp, şiddet uygulayıp tecavüz ettiği öne sürüldü. Duyanların kanını donduran olayla ilgili lise öğrencisinin şikayeti üzerine harekete geçen ekipler, elektirik ustası olan Ahmet Mandal'ı tutukladı. Olayla ilgisi olan Okul müdürü H.A. ve odasında imam nikahı kıyılan diğer okul müdürü A.S.K. ise Milli Eğitim Bakanlığınca açığa alındı.

EĞİTİM 09.12.2022, 13:34 09.12.2022, 13:45 Editör
Açığa Alınan Okul Müdürü Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Mağdur lise öğrencisi G.A.(17) konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

 “Konya da Okul müdürüm H.A., derslerimde başarılı olduğu için ‘Seni MİT’e memur olarak alalım’ dedi. Daha sonra müdürüm, yanında bizim okuldan bir kız arkadaşım ve ismini Ahmet Mandal olduğunu belirten kişiyle birlikte, beni evden aldılar.

‘Seni MİT’e uygun gördük’ dediler. Ben de ‘tamam’ dedim. Bu sırada Ahmet Mandal da gösterdiği kurum kimliğiyle MİT’te çalıştığını söyledi.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Sonraki günlerde bana ‘Seni MİT’e aldık’ dediler. Sonra ‘Okuldan birine seni 1 ay takip ettirdik ve MİT, senin yanlışını görmüş. Seni bir erkekle otobüste yan yana otururken görmüşler. Fotoğrafın elimizde, ailene göstermemizi istemezsin herhalde dediler.”

 ”Ahmet Mandal, ‘MİT’e memur olarak daha kolay girmen için benimle sevgili rolü yapman gerekiyor. Bundan da kimsenin haberi olmasın. Herkes gerçek sevgili sansın. Telefonlarımız dinleniyor, mesajlarına, konuşmana dikkat et. Takip ediliyoruz, kameralara çok dikkat et’ dedi. Ben önce bu teklifi reddettim. Okul müdürüm H.A., bana gelerek ‘Bu adam, seni otobüsteki bu fotoğraflarınla kabul ediyorsa, sen de kabul etmek zorundasın’ dedi. Böyle deyince ben de kabul ettim”

“Ahmet Mandal, bana dini nikah kıymaktan bahsetti, ben reddettim. ‘Seni de istemiyorum işini de istemiyorum’ dedim. Sonra başka bir okulun kadın müdürüne söylemişler. O kadın müdür gelip benimle konuştu. ‘İmam nikahı bir kadının hakkı, nikahı kıysanız güzel olur. Hem de günah olmaz’ dedi. Ben yine reddettim. Ahmet Mandal, bu kez beni aileme zarar vermekle tehdit etti. Ben de mecburen kabul etmek zorunda kaldım. İmam nikahını, o kadın müdürün odasında, kendi okulumun müdürü kıydı. O kadın müdür, eşi ve okulun hizmetlisi de oradaydı. Sonra bana ‘mehir’ diye bir şey imzalattılar. Bu mehrin bir ev olduğunu söylediler”

”Evine gittiğimizde Merve nerede diye sordum? ‘Ne Mervesi, imam nikahı kıyıldı. Bunun gereği bizim birlikte olmamız lazım’ dedi. ‘İmam nikahını bozalım bitsin’ dedim. Bana şiddet uygulayarak, ailemin canıyla tehdit etti ve zorla bana tecavüz etti. Ertesi gün ağlayıp, evime gitmek isterken, okul müdürüm geldi. O da bana, ‘İmam nikahı gereği bunu yapmanız gerekiyordu. Siz artık evlisiniz, çok normal bir şey, günah da yazılmıyor’ dedi. Sonra Ahmet Mandal bana ‘Babana söylerim, sen kendi isteğinle gelmişsin gibi anlatırım’ demeye başladı. Tehditler arttı, her çağırdığında gitmek zorunda kaldım. Bana evimde dinleme cihazı olduğunu söyledi.''

”Evimden alarak evine götürüp, her gün tecavüz etti. Silahını da gösteriyordu. Büyük bir silahı vardı, arabasının arkasında duruyordu. Bir gün dayanamadığımı eve gitmek istediğimi söylediğimde, korumam, diye tanıttığı Ali isimli kişiyi aradı, ‘Arabanın arkasındakileri temizlet, evine gideceğiz ailesini tarayacağız’ diyerek tehditlerde bulundu. Sürekli aileme yönelik tehditlerde bulunuyordu.''

”Ben şimdi evden çıkamıyorum, korkuyorum. Okuluma gidemiyorum. Üniversite sınavına çalışamıyorum. Korkuyorum, ağlıyorum. Gece ailem başımda bekliyor. Adaletin yerini bulmasını, bunların en ağır cezayı almasını istiyorum.''

sabah

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Vatandaş Rıza 2 ay önce
Böyle Müdür olmaz olsun. Öğrencisini peşkeş çeken şahsiyetsiz bir müdür olurmu
147.cadde 2 ay önce
Ülke iyice tımarhaneye döndü resmen
3 maymun 2 ay önce
Eğitimin geldigi nokta bu işte o müdüre kim referans olduysa hepsi gorevden alınmalı ...