AK Partili vekillerden Milli Eğitim Bakanına tepki!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile AKP'li vekillerin yaşadığı tartışma ortaya çıktı. Özer, AKP'li vekillere "müfredat” ayarı verirken, bazı vekiller salonu terk etti. Araya ise Numan Kurtulmuş girdi.

EĞİTİM 09.06.2022, 11:01 09.06.2022, 11:09 Editör
AK Partili vekillerden Milli Eğitim Bakanına tepki!

AKP’nin Ankara Kızılcahamam kampında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile milletvekilleri arasında “üslup” tartışmasının yaşandığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm AK Partililerin hazır bulunduğu kampta Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer sunum yaptı. 

MAHMUT ÖZER'DEN AKP'Lİ VEKİLLERE CARİ AÇIK AYARI
Özer’in sunumunun ardından söz alan AKP’li milletvekilleri, eğitim sistemiyle ilgili eleştirilerini iletti. Ancak bu eleştiriler sonrasında Özer’in yanıt verirken kullandığı üslup AKP’li vekilleri kızdırdı. Bazı milletvekilleri, “toplumda ahlak yozlaşmasının yaşandığı, bu yozlaşmanın çocuk ve gençler üzerinde olumsuz etkilere neden olduğunu” savunarak Özer’e, “Acaba müfredata ahlak ve adap ile ilgili ders mi konulsa” önerisini getirdi. 

AKP'Lİ VEKİLLER SALONU TERK ETTİ
Ancak Özer’in bu soruya, “Müfredata cari açık dersi konulunca cari açık da kapanmıyor” şeklinde yanıt verdiği ve bu sözler üzerine bazı vekillerinin “salonu terk ettiği, bazılarının da söz alarak, Özer’in üslubuna tepki gösterdiği” kaydedildi.

milligazete

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
20
açık