Ali Kıran Baş Kesen Misin “Müdür”(!)

Sendikamız Sivas İl Temsilcisi Ali ÇERÇİ, 28.05.2019 tarihinde Sendika çalışması yapmak üzere gittiği Sivas Merkez Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okul “müdürü” Muammer GÜLMEZ ’in manevi cebrine ve hakaretine maruz kalmış, sendikal çalışma yapması engellenmiştir.

Ali Kıran Baş Kesen Misin “Müdür”(!)

28.05.2019 Salı günü sabah saatlerinde sendika çalışma yapmak üzere Sivas Merkez Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne giden İl Temsilcimiz; “Okul Müdürü” Muammer GÜLMEZ ile görüşmek istemiş ancak  görevli personel okul müdürünün henüz gelmediğini belirtmesi üzerine ÇERÇİ,  aynı okulda  gıda teknisyeni olarak görev yapan ve arkadaşı olan Arzu IŞIK’ ziyaret etmek istemiş görevli personel de İl Temsilcimizi  Arzu Işık’ın odasına götürmüştür. Sabah saat 10.30 gibi okula ve odasına gelen okul müdürüne görevli personel tarafından Ali ÇERÇİ’nin geldiği ve kendileriyle görüşmek istediği bilgisi veriliyor. Okul Müdürü Muammer GÜLMEZ; temsilcimizi odasına çağırtarak, odasında bulunan bir gurup insanın içerisinde bırakınız bir eğitimciyi, bir insana yakışmayacak üslupta ağır ithamlarda bulunmuş, sendikal faaliyeti nedeniyle manevi cebrine maruz kalmıştır. “Okul müdürü” Muammer GÜLMEZ’ kaba ve aşağılayıcı tavrını okul koridorlarına kadar devam ettirmiştir.

Okul müdürü bununla da yetinmeyerek “Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır misali İl Milli Eğitim Şube Müdürünü telefonla arayarak İl Temsilcimizi şikâyet ediyor

Buradan Sayın Sivas Valimize ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze çağrımızdır

Olay günüyle ilgili okul kamera kayıtlarının güvence altına alınarak, olayın tüm boyutuyla incelenmesini ve gerekli soruşturma işlemlerini başlatmasını talep ediyoruz.

Temsilcimiz Ali ÇERÇİ’nin sendikal faaliyetleri nedeniyle “Okul Müdürü” Muammer GÜLMEZ” tarafından hakarete maruz kalmış, sendikal çalışma yapması engellenmiştir. 
Anayasamızın 51. Maddesiyle güvence altına alınan sendikal hakların kullanılmasını hiçe saymış, açıkça sendikal hakların kullanılmasını engellemiş (TCK. 118) suçunu işlemiş, Görev yetkisini kötüye kullanarak manevi cebirde bulunmuştur.

Liyakat-Sen Ailesi bilmelidir ki: Bu elim ve insanlık dışı muamelenin müsebbibi kişiyle ilgili olarak hukuki tüm yolları kullanmak suretiyle kanun ve hukuk önünde hesaplaşılacaktır.

Ayrıca ; “Sayın müdüre” de birkaç kelamla da seslenmek istiyorum:

Unutulmamalı ki makamlar, mevkiiler herkes için gelip geçicidir, kalıcı olan ise geride bırakılan eserler ile insanlıktır.

Sayın;  “müdür”(!)

Bulunduğun mevkide öyle güzel eserler ortaya koymalısın ve öyle güzel fedakâr, hoşgörülü, özverili, duyarlı ve içten samimi insanlığını sergilemelisin ki oturduğun makamı yücelttiğin gibi kendini de yüceltmelisin.

Sayın; "müdür"(!)
“Makamlar insanlara değil, insanlar makamlara şeref kazandırır.

Sayın; "müdür"(!)
Ne olursan ol, ister başbakan ol, ister bakan ol, ister milletvekili, ister vali, istersen belediye başkanı ol makamın mevkiin ne olursa olsun insanlara karşı alçakgönüllü ve hoşgörülü olacaksın, insanlar arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetmeyecek eşit olacaksın, adil olacaksın, eleştirilere açık olacak ve özeleştiri yapmayı bileceksin, insanlar arasında ayrıştırıcı değil birleştirici olacaksın ve kanunların verdiği görevlerini eksiksiz yerine getirecek ve aynı durumdaki kişilerden ya da kurum ve kuruluşlardan birine farklı diğerine farklı kanun uygulaması yapmayacaksın.

Sayın; “müdür” (!)
Yüzünde tebessümü ve güler yüzü eksik etmeyecek, dilinden güzel sözleri düşürmeyeceksin. İnsanların makamı, mevkiine, şan ve şöhretine bakmaksızın selam verip, selam alacaksın.

Sayın; "müdür"(!)
Makam ya da mevki olarak senden üstününe, büyüğüne gösterdiğin saygıyı senden altta olanına, küçüğüne de göstereceksin. 
Unutma ki, sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır. Karşındaki, kişi ya da kurum ve kuruluş kim olursa olsun sevmek gibi bir zorunluluğun yoktur, ancak saygı göstermek gibi bir mecburiyetin vardır.

Sayın; "müdür"(!)
Makam mevkii sahibiysek her şeyden önce bulunduğumuz makamın, mevkiin saygınlığını ve itibarını düşünerek hareket etmemiz ve ona yakışanı yapmamız gerekir. Çünkü makamlar, mevkiiler hiçbir kişiye kalıcı olmadığı gibi size de, bize de olmayacaktır.

Sayın; "müdür"(!)
Demem o ki; Ali kıran baş kesen misin?

Emir KAZAK
(Liyakat-Sen)Genel Başkanı

NOT: Konuya ilişkin olarak Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve adı geçen okul müdürü tarafından sitemize açıklama gönderilmesi durumunda yayınlanacaktır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fırat 2 yıl önce

durum odur ki okul müdürü o makama layık bir kişiliğe sahip değil Hani derler ya Liyakatsız yönetici diye oda bu kişilerden bitanesi böyle davrananlara hapis CEZASI vereceksinki kişiler ötekileştirmesinler.

Avatar
Kemal 2 yıl önce

Anladığım kadarıyla yandaşlara yaranmak isteyen okul müdürü diğer sendika yetkililerini kovmak için ellerinden geleni yapıyorlar hani sendikal baskı yoktu bu ülkede kişilere baskı yapan müdürlere hapis cezası verilmesi bence doğru bir karar olur. kamuda böyle Liyakatsız müdürlere görev verilmesin.

Avatar
Sultan 2 yıl önce

yandaş okul müdürleri türemiş demek ki bunlara son verilmeli okullara liyakat lı müdür ler atanmalı eşitlikten kimse taviz vermemeli okullar müdürlerin babasının yeri değildir.

Avatar
Cenk 2 yıl önce

bu tür okul müdürlerini derhal görevden alınmalı kimseye ayrımcılık yapmamalıdırlar kraldan fazla kralcılık yapmasınlar bir daha.

Avatar
Levent 2 yıl önce

Kamu kurumlarında bu tür müdürleri hemen görevden alınmalıdırlar.

Avatar
Abdullah TAŞÇI 2 yıl önce

Sivas Valimizin bu olayın üstüne gitmesi gerekli yoksa kamuda adalet diye bir şey kalmaz ortada bu tür olaylar türemeye devam eder hiç bir kamu kurumu kimsenin babasının çiftliği değildir buna yol verenlerinde önü kesilmelidir.

Avatar
VELİ 2 yıl önce

ACABA BU OKUL MÜDÜRÜ KENDİNİ NE SANIYOR Bİ ANLATSIN GÖRELİM BU KİŞİYİ O MAKAM SENİN TAPULU MALIN DEĞİL BİR KERE TOPLUMA HİZMET ETMEN VE DEVLETİN İŞLERİNİ YÜRÜTMEKLE MÜKELLEFSİN BİRİLERİNE YANDAŞLIK MAKAMI DEĞİLDİR TARAFSIZLIK İLKESİNE SAHİP DEĞİLSEN O MAKAMI BİRAN ÖNCE TERKET

Avatar
Recai 2 yıl önce

O HABERİ OKUYUNCA ÜZÜLDÜM ŞAHSEN AMA DUYARSIZ KALMAYIP BUNUN GİBİ LERİ O MAKAMDA OLMASI DOĞRU DEĞİL BENDE BU DURUMU BİZZAT BAKANLIĞA İLETECEĞİM AYRICA CİMER' E SORACAĞIM O MAKAM KENDİ ŞAHSINA TAPU'LANMIŞMIDIR DİYE.