Ali Yalçın: Ücretli öğretmen ataması yerine kadrolu atama yapılmalıdır

Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Çorum, Burdur, Isparta ve Uşak şubelerinin düzenlediği toplantılarda üyelerle bir araya geldi.

EĞİTİM 28.03.2022, 22:11 Editör
Ali Yalçın: Ücretli öğretmen ataması yerine kadrolu atama yapılmalıdır

Ücretli öğretmen ataması yerine kadrolu atama yapılmalıdır

‘Öğretmen ataması yapılsın’ talebinin haklı ve yerinde bir talep olduğunu dile getiren Yalçın, şöyle devam etti: “Türkiye’nin öğretmen başına düşen öğrenci oranını OECD ortalamasına çekebilmesi için 100 bini aşkın yeni öğretmen ataması gerçekleştirilmelidir. Sayısı 80 binin üzerinde olan ücretli öğretmen gerçeği yeni öğretmen ataması ihtiyacını net bir şekilde ortaya koymaktadır. Öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılması kısa dönemde kârlı bir uygulama gibi görünse de uzun vadede eğitimin çıktıları üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır.

Öğrencinin, eğitimin ve ülkemizin geleceği için atama bekleyen öğretmen adaylarının ‘Öğretmen ataması yapılsın’ talebine kulak verilmelidir. Sorunu görmezden gelmek, sorunu ortadan kaldırmamakta, bilakis katmerleştirmektedir. Geçici tedbirler, 20 binlik atamalar sorunu çözmemektedir. Millî Eğitim Bakanlığı öğretmen ihtiyacı konusunda gerekli adımları atmalıdır.”

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Ali 6 ay önce
Ali Yalçın senı git senden sendikacı olmaz yada ye yalakalık yap
YHS 6 ay önce
NEDEN YHS PERSONELLERİ İÇİN KADRODAN SÖZ EDEMİYORSUNUZ ? YHS PERSONELLERİ İÇİN NE YAPTINIZ ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . SÖZ VERENLER NEREDE ..! SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ. ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
YHS 6 ay önce
YHS PERSONELLERİNİN HALİNDEN ANLAYAN VAR MI ? SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI BEKLİYORUZ . BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H - KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU -GİBİ.
Hacı 6 ay önce
100.000 öğretmen ataması doğru bir karar olacaktır.
17
açık