Ali Yalçın yönetici atama yönetmeliği değiştirilmesi gereken hususları açıkladı

MEB Yönetici aama yönetmeliği bu sene uygulanacak mı? Aynı kurumda yöneticilikte süresi 12 yıl olacak mı? Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitim kurumları yönetici atama yönetmeliğinde değiştirilmesi gereken hususlar açıkladı

EĞİTİM 22.03.2022, 15:17 Editör
Ali Yalçın yönetici atama yönetmeliği değiştirilmesi gereken hususları açıkladı

Niğde, Adana, Hatay, Kilis Gaziantep ve Osmaniye’de üyelerle bir araya gelen Ali Yalçın, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eğitim kurumları yönetici atama yönetmeliği değiştirilmelidir

Eğitim kurumları yönetici atama yönetmeliğinin değiştirilmesi, yargıya taşınan hususların giderilmesi gerektiğini belirten Yalçın, “Eğitim yönetimi sertifikasına sahip olma değil, sınavı kazananı, atananı hizmet içi eğitime alma olmalıdır. Ek-1 ve Ek-2 değerlendirme formunda dava konusu olan hususlar ayıklanmalı, uygulanabilirliği artırılmalıdır. Ödül sınırlaması ile geçmişi yok sayma değil, müktesebatı esas alma olmalıdır. Aynı kurumda yöneticilikte süre artırılmalıdır. Yönetmelikte bu ve benzeri sıkıntılı konular yeniden ele alınmalıdır” şeklinde konuştu.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Eski yonetici 7 ay önce
Yürü be koçum, buçuk alim kim tutar seni, haksız liyakatsiz, sendikayın atadıklarını temizleyin hele...
Ali 7 ay önce
Okul idarecileri başarılı ve deneyimli öğretmenler arasında seçilmelidir.Başarısız öğretmenlerin torpille idareci olduğu bu düzen değişmelidir.
Şef 7 ay önce
Şefleri unutmayın
EĞİTİMCİ 7 ay önce
Zaten zorunlu 4+4 olan ve hiçbir yer değişikliği hakkı verilmeyen okul müdürlerinin görev sürelerinin uzatılması düşüncesi düşüncesi hiç doğru bir yaklaşım olmadığı gibi, 2 yıl sonunda isteğe bağlı yer değişikliği hakkı tanınmalıdır.
23
açık