Dayakçı öğretmen memur olarak atandı

Öğrenci dövdüğü için öğretmenlikten alınmıştı, Milli Eğitim Müdürlüğüne memur olarak başlayacak

EĞİTİM 20.01.2022, 15:46 Editör
Dayakçı öğretmen memur olarak atandı

AKSARAY'da öğrencisi T.K.'yi dövdüğü gerekçesiyle bakanlık tarafından öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y., hizmet sınıfı değiştirilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapacak. Ali Rıza Y.'nin önümüzdeki günlerde görevine başlayacağı öğrenildi.

14 Aralık günü Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda matematik öğretmeni Ali Rıza Y., ders sırasında 5'inci sınıf öğrencisi T.K.'yı sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak ettiği olayda dayak yiyen öğrenci T.K.'yı meslektaşı Ali Rıza Y.'nin elinden kurtardı. Daha sonra diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp, öğrenciyi alt kata indirdi. Şiddet anı ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Milli Eğitim Bakanlığı olayın ardından başlattığı soruşturma sonrası Ali Rıza Y.'nin öğretmenlik mesleğine son verdi. Genel hizmetlerde idari memur olarak görev yapmasına karar verilen Ali Rıza Y. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak göreve başlayacak. Ali Rıza Y.'nin önümüzdeki günlerde görevine başlayacağı öğrenildi.
dha

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
ALKIŞ ALKIŞ 4 ay önce
ÖDÜL OLRAK MEMUR YAPILMIŞ HEMDE DAİRE DE
Anne 4 ay önce
Memurluktan atılllmalıydı.. Çocuğun yediği dayağın hiç bir önemi yokmuş gibi.. Bu nasıl bir zorbalık..affedilemez..
ARKASI GÜÇLÜ 4 ay önce
MİLLET ŞAMAR OGLANI BU MİLLETİN ŞEREFİYLE OYNAYANLARI KADRO MEMURLUGUYLA ÖLDÜLLNDİR SENDE GİT ONLARA DESTEK OL NE KADAR DARBE VURURSAN BU MİLLETE O KADSR ARTAR DESTEGİ
24
açık