Eğitim Bir Sen'den 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personel açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, geleceğimiz olan gençleri yetiştirme çabası içinde olan eğitimcilerin sorunlarının çözüme kavuşturulması, beklentilerinin karşılanması gerektiğini ifade ederek, “Eğitim gibi önemli bir alanda farklı istihdam türlerinin olmaması gerekmektedir. Yıllardır dile getiriyoruz, öğretmenin sözleşmelisi, ücretlisi olmaz diye. Eşinden ayrı olan eğitim çalışanlarının aile birliği ve iç huzuru sağlanmalı, atamalar kadrolu yapılmalıdır” dedi.

Eğitim Bir Sen'den 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personel açıklaması

Ramazan Çakırcı, Ağrı, Hakkâri ve Van’da şube yönetimleri, ilçe ve işyeri temsilcileri ve eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi. Okul ziyaretleri de yapan Çakırcı, eğitim çalışanlarının gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Öğretmenlere verileceği duyurulan 3600 ek göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Çakırcı, “3600 ek gösterge ile ilgili düzenleme, vaatleri icraata dönüştürecek çalışma, kadro ve unvan bazlı değil, memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde ivedilikle çıkarılmalıdır” şeklinde konuştu.

Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının yol açtığı mağduriyetlere işaret çeken Çakırcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamu hizmetinde kalite, süreklilik ve kapsayıcılığın yanı sıra, kamu görevlilerinin istihdam şekli, çalışma şartları ve mali, sosyal ve özlük hakları da önemlidir. Çocuklarımızı, gençlerimizi, yarınlarımızı yetiştirme çabası içinde olan eğitimcilerin sorunlarına çözüm bulunmalı, beklentileri karşılanmalıdır. Eğitim gibi önemli bir alanda farklı istihdam türlerinin olmaması gerekmektedir. Yıllardır dile getiriyoruz, öğretmenin sözleşmelisi, ücretlisi olmaz diye. Eşinden, çocuklarından ayrı olan eğitim çalışanlarının aile birliği ve iç huzuru sağlanmalı, atamalar kadrolu yapılmalıdır. Sözleşmelilik uygulamasının neden olduğu mağduriyetler artık görülmeli ve farklı uygulama ve istihdam türlerine son verilmelidir.”

Meslek kanunuyla ilgili düzenlemenin gecikmesi çözümün ötelenmesi demektir

Çakırcı, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun da ivedilikle çıkarılması gerektiğini kaydederek, “Öğretmenin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alacak, yöneticilik ve liderlik süreçlerine katılım, bu pozisyonlardaki mali, sosyal ve özlük hakları da içerecek, uluslararası standartlara uygun, öğretmenliğin kariyer mesleği niteliğini dikkate alan, öğretmenin etkinliğini artıracak, itibarını yükseltecek nitelikte bir meslek kanunu eğitimin geleceği açısından ertelenemez bir zorunluluktur. Meslek kanunuyla ilgili düzenlemenin gecikmesi, aynı zamanda mesleğin kanayan yarası öğretmene şiddet sorununun çözümünün de ötelenmesi demektir” ifadelerini kullandı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YHS 7 ay önce

SAYIN BAŞKANIM EK GÖSTERGE ALMAYAN YHS PERSONELİ İÇİNDE ÇABA HARCAYIN . BU KPDK TOPLANTISINDA BİZLERİN SESİNİ DUYUN. EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN YHS PERSONELİ DE İCRAAT BEKLİYOR . Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERMESİNİ BEKLİYORUZ. MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU GİBİ .

Avatar
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YAR 7 ay önce

2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI.SİZ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜRLRİ ATATIN KUL HAKKIYLA YAŞAYIN ÖLÜMDE VAR BAŞKAN ÖLÜMDE. BİZ NE İSAYA NEDE MUSAYA YARANDIK.SENDİKACILAR TİRİL TİRİL ELBİSELERLE MİS KOKULARLA VE KOLALI GÖMLEK JÖLELİ SAÇLA GÖBEĞİNİ ŞİŞİRİP GEZSİNLER.AKSIRANA TIKRIRANA ÇATLAYANA KADAR YESİN İÇSİNLER.TATLI TATLI YEMENİN ACI ACI KUSMASI VARDIR.BİZ SINAVLA KAZANDIK VHKİ OLAMADIK SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATIYOR BİZLERE ZULM ETTİRİYORLAR.BİZDE İŞÇİ OLALIM TAŞERON KADRO ALDI.BİZ SINAVLA VHKİ OLAMIYORSAK İŞÇİ YAPIN ONLAR KADAR ÜCRET ALALIM.SENDİKAMIZ ONLARINKİ GİBİ KABUL GÖREN OLSUN.BU MÜBAREK BERAT GECESİNDE BİZDE MAĞDUR EDİLEN 2351 VHKİ OLARAK ALLAHA HAVALE EDEREK RABBİMİN ADALETİYLE HAK ETTİKLERİ MUAMELEYİ GÖRSÜNLER İNŞALLAH.ALLAH İCRA ETSİN HEPİNİZ ZALİM FAKİR FUKARA VE GARİP GURABA .

Avatar
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH 7 ay önce

SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU VERMEDİLER 8 YILDIR MAĞDUR.TEK EK GÖSTERGESİ OLMAYANIDA BİLİYORLAR HEPSİNİDE İŞLERİNE GELMİYOR.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATAN ONLAR.TAŞERON KADRO ALDI İLK OKULLU İTFAİYE ERİ AYNEN EN SONDA MÜBAŞİRLER ALLAH SORSUN.ÇOK ADİL YÖNETİYORLAR

Avatar
abülent cihan 7 ay önce

siz tüm kamu görevlilerini işe katarak hükümetin bilerek veya bilmeyerek ekmeğine yağ sürüyorsunuz bırakın önce söz verdiği meslek gurupları için 3600 çıkarsın çıkarabiliyorsa.

Avatar
2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP 7 ay önce

VAKTİYLE AFRİKADA ÇOK KURNAZ BİR ADAM VARMIŞ.FİLLERİN GEÇECEĞİ GÜZERGAHA TUZAK KURUP FİLİN TUZAĞA DÜŞMESİNİ BEKLEYE DURMUŞ.GÜN GELMİŞ FİL TUZAĞA DÜŞMÜŞ. FİL TUZAKTA ETKİSİZ HALDEYKEN SİYAH ELBİSELERİ GİYİP BAŞLAR FİLE İŞKENCE EDER.ERTESİ GÜN AYNI ADAM BEYAZ ELBİSELERİ GİYİP İYLİK MELEĞİ OLUP,FİLİ TUZAKTAN KURTARARAK FİLİN KAHRAMANI OLU VERMİŞ.TABİ FİL KENDİSİNE İŞKENCE EDENİ SİYAH ELBİSEYLE,İYİLİK YAPANIDA BEYAZ ELBİSEYLE HATIRLAR,BEYAZ ELBİSEYLE FİLİN GÖZÜNDE KAHRAMAN OLMAYI BAŞARIR.FİLDE BÖYLECE KENDİSİNE İTAAT EDER.BU KURNAZLIK ŞİMDİDE YHS ÇALIŞANLARA YAPILIYOR YERSEN TABİ.BU NE LAHANA NE PEHRİZ TURŞUSU.SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 8 YILDIR ATANMAMIŞ MAĞDUR,SINAVSIZ SINIF ATLATILANLARA SES ÇIKARMA,TAŞERONA KADRO VERİLSİN SES ÇIKARMA,SÖZLEŞMEYLE İDARECİ ATANSIN SES ÇIKARMA.SONRA KENDİNİ KAHRAMAN İLAN ET.YEMEZLER İNSANLAR APTAL DEĞİL.SENDİKAYMIŞ BAŞKANMIŞ HEPSİ KENDİ YAŞAM KALİTESİ,KOLTUĞU VE KONUMUNUN MÜCADELESİNİ VERİYOR.KAFASINDA ÜÇ ŞEY VAR CÜZDANI,MAKAMI VE YAŞAM KALİTESİ.UMRUNDAMI .

Avatar
Eğitimci 7 ay önce

Neyin edebiyatını yapıp, millete hayal satıyorsunuz.

Avatar
mehmet 7 ay önce

sayın eğitim birsen başkanları insanları oyalamaktan vaz geçin adam gibi ortaya çıkın 18 yıl boyunca akp ye verdiğiniz desteği çekin ve bunu deklare edin bakalım 3600 çıkıyor mu çıkmıyormu.işiniz gücünüz yalakalık.seçime üç kala verilen hiç bir şey yerini bulmaz.öğretmenler koyun değil.adam gibi sendikacılık yapın