Eğitim Bir Sen den Memura Ek Zam ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Eskişehir 1 No’lu Şube’nin yardımcı hizmetli, memur, VHKİ, şef, şoför, sayman ve teknisyen üyelerin katılımıyla düzenlediği toplantıda, sendikal çalışmalara, toplu sözleşme sürecine ve ek zam konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ek zam konusunda ısrarcı olduklarını vurgulayan Çakırcı, “Israrımızı sürdüreceğiz. Kamu görevlilerinin ek zam beklentisinin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

EĞİTİM 01.01.2022, 15:41 Recep AYDIN
Eğitim Bir Sen den Memura Ek Zam ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı Açıklaması

Ek zam konusunda ısrarcıyız

Vergi muafiyeti konusunda yıllardır sürdürdükleri çabanın karşılık bulmasının önemli olduğunu kaydeden Çakırcı, “Son üç ayda ekonomide yaşanan dalgalanmalar kamu görevlilerinin alım gücünü düşürmüştür. Sendika olarak, ek zam konusunda ısrarcıyız ve ısrarımızı sonuç alıncaya kadar sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları

Genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının mali ve özlük haklarında iyileştirme yapılması çağrısında bulunan Çakırcı, “Eğitim, hizmetlisi, memuru, şefi ve öğretmeniyle bir bütündür. Hizmetli, memur, şeflerimiz başta olmak üzere, tüm genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının mali ve özlük hakları iyileştirilmeli, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları düzenli olarak yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere Şiddet

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet konusuna da değinen Çakırcı, şunları kaydetti: “Eğitim, şiddeti ortadan kaldıracak bir enstrüman olarak nitelendirilirken, şiddetin eğitimi tehdit eder hâle gelmesi, bunun geleceğimizi tehlikeye sokacak boyuta doğru tırmanıyor olması, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete karşı ivedi, acil ve köklü bir çözüm getirmeyi zaruri kılmaktadır. Her geçen gün yönünü biraz daha kaybeden; saygı, sevgi, hoşgörü ve sabır gibi değerlerimizi örseleyen şiddetin toplumun hayatından topyekûn çıkması, eğitim çalışanlarının bir daha şiddetin kurbanı olmaması için caydırıcı hükümler içeren bir yasal düzenleme Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında ele alınmalıdır.”

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
YHS 4 hafta önce
BİZLER DİLE GETİRDİK DUYAN OLMADI . SÖZ VERENLERE .. ! SÖZLERİN DE DURMADI . BİZLERDE 2005 YILINDAN BU YANA VERİLMİŞ SÖZLERİN TELAFİSİNİ BEKLİYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLMAYAN YHS PERSONELERİNİN SORUNUNU KURUM İÇİNDE MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU G.İ.H GEÇİŞİNİ SAGLAYARAK ÇÖZMEKTİR .
yhs 3 hafta önce
yhs mhp sözünde durmaya davet ediyoruz
Yhs 3 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem
YHS 3 hafta önce
VERMİŞ OLDUGUNUZ SÖZLERİ TUTUN 2005 TEN BERİ TAŞORONA VERDİNİZ.
YHS 3 hafta önce
TAŞORONA VAR BİZE YOK OYDA YOK
YHS 3 hafta önce
TAŞORONA VERDİLER YHS NA YOK GELİN ARKADAŞLAR BU İHTİDARA OY VERMEYELİM BEN 30 YILDIR MHP YE VERİYOM.
Hys 6 gün önce
170 bin YHS çalışanı var bizler birlik olup yürümedikçe kimse bize birşey vermez
Yhs 6 gün önce
MEMURSEN BAŞKANI MASADA NERDE İDİ YILLARDIR AYNI FİLMİ İZLİYORUZ YHS Yİ KALDIRMADAN HİÇBİR TEMSİLCİNİZ BİZE GELMESİN NEZAMAN YHS GİH OLUR OZAMAN SENDİKALI OLURUZ 400 LİRAYIDA İSTEMİYORUZ NEREDE SEYYANEN ZAM UÇTUMUU
Kapat
Cevap
0
hafif kar yağışlı